9.9.19

Ze sociálních sítí: Učitelé se v rámci projektu "aby jim nikdo nezáviděl, jak moc berou" posunuli o několik procent k dolní polovině populace.

Jiri Hlavenka komentuje na sociální síti Facebook vytahování premiéra s grafem s růstem učitelských platů: "Pan předseda ukazuje, jak strmě za jeho působení roste učitelská mzda. Do svých zásluh si přidal i roky 2020 a 2021, které ještě ani nezačaly, ale to mu jistě odpustíme. Nejsme přece puntičkáři!"
Celý komentář:

Pan předseda udělal graf! Tak já jsem udělal taky graf, a dokonce sám, bez marketingového týmu. Sám sobě Prchalem!

Pan předseda ukazuje, jak strmě za jeho působení roste učitelská mzda. Do svých zásluh si přidal i roky 2020 a 2021, které ještě ani nezačaly, ale to mu jistě odpustíme. Nejsme přece puntičkáři!

V druhém grafu ukazuji poměr učitelské mzdy (hodnoty převzaté od Babiše) k průměrné mzdě v ČR, to jsou ty modré sloupečky a též ke mzdě mediánové, která má v něčem ještě lepší vypovídací hodnotu, protože dělí obyvatelstvo na dvě přesné půlky - polovina je nad, polovina pod.

Z mého grafu vyplývá, že zatímco v roce 2013, před nástupem pana předsedy do vlády byla učitelská mzda o 4,29% nad průměrnou, v roce 2018 (poslední ukončený, pro letošní rok jsem dal jen odhad dle prognózovaného růstu mzdy dle ČSÚ) vzrostla na úžasnou hodnotu 5,31% nad průměr! To je jistě výkon, který si zaslouží ocenění a tisíce děkovných dopisů učitelů. (Když všechno půjde dobře, na konci letošního roku to bude o celých 6,18% více!).

Z pohledu mediánové mzdy jsou pak vládní úspěchy ještě úžasnější. Zatímco v roce 2013 měli učitelé mzdu o 12,33% nad tím co dělí obyvatelstvo na půlku horní a dolní, v roce 2018 jsme se se dostali na hodnotu +9,02%. Učitelé se tak v rámci projektu "aby jim nikdo nezáviděl jak moc berou" posunuli o několik procent k dolní polovině populace.

Pan předseda říká, že učitelé by měli dostávat 130% průměrné mzdy a že k tomu míříme. Má pravdu předseda! Bráno tempem z let 2013-2018 se tam dostaneme již za stopadesát let. A na to se přece všichni těšíme!

Žádné komentáře:

Okomentovat