22.9.19

Ze sociálních sítí: Snaha Josefa Středuly v OVM vyvolat dojem, že zvýšení učitelských platů bude jen 5% a že zbylé prostředky do 10 % se “u ředitelů škol” ztratí, je hodně “přes čáru”

Robert Plaga komentoval na sociální síti Twitter výroky šéfa odborů Josefa Středuly v pořadu Otázky Václava Moravce: "Snaha @JStredula v #OVM vyvolat dojem, že zvýšení učitelských platů bude jen 5% a že zbylé prostředky do 10% se “u ředitelů škol” ztratí, je hodně “přes čáru”. Vláda plní 50% narůst během 4 let, s @alenaschillerov jsme tento závazek propsali do rozpočtu 2020 i návrhu na rok 2021." Rozvinula se tu zajímavá diskuse...


Video na webu České televize.

1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...


"Iva Švandová‏

Proč tedy nemají ředitelé škol mimo Prahu peníze na odměny?


Robert Plaga‏

Protoze až do letoška dostávají školy prostředky přes tzv. krajské normativy. Od 1.1.2020 dostane každá škola plně pokryté tarifní platy a zároveň bude hned na začátku roku znám objem netarifních prostředků připadající na jeden úvazek. Nic se nikam neztratí."

Nezmění se vůbec nic, učitelé na velkých školách budou mít i nadále několikanásobně vyšší osobní ohodnocení, přestože rozhodně nemají více práce než učitelé na školách malých. Na malé škole je stejný počet kabinetů s pomůckami jako na školách velkých, ale méně lidí, mezi které se dělí starost o ně. Na malé škole je stejný počet fcí typu výchovný poradce či ICT koordinátor jako na škole velké, které se opět dělí mezi menší počet lidí. A na malé škole s jednou třídou v ročníku neodučí učitel tři hodiny o jedné přípravě. A na odměny pro pana ředitele, aby je měl ve srovnatelné výši s ředitelem velké školy, se skládá méně lidí.

Okomentovat