1.9.19

Ze sociálních sítí: Jen nadšenci jsou ochotni pracovat za podstatně méně, než by si vydělali jinde

Exministryně školství Kateřina Valachová komentuje na sociální síti Facebook článek v iHNED: "Letos byl ve sněmovně stanoven jasný cíl, aby výdaje na školství dosáhly nejpozději v roce 2025 alespoň pěti procent hrubého domácího produktu. To ale znamená začít s tím hned - tím nebylo myšleno, že "někdy v buducnosti" se udělá skok." Připomínáme, že za vlády ČSSD došlo dokonce k poklesu uvedeného makroekonomického ukazatele...
Celý komentář:

To je přesně to, co brzdí české školství.

Jen nadšenci jsou ochotni pracovat za podstatně méně, než by si vydělali jinde.

DĚKUJI MILENĚ, ONDŘEJOVI A DALŠÍM TISÍCŮM DALŠÍCH Z VÁS - UČITELŮ!

Neumíme stále ještě hanebně nízké platy vyřešit hned, ale slíbili jsme jasně a opakovaně jejich růst. Naposledy sněmovna napříč politickým spektrem na můj návrh v roce 2018 řekla: Učitelé mají mít již v roce 2020 alespoň 130 procent průměrné mzdy v zemi!

Letos byl ve sněmovně stanoven jasný cíl, aby výdaje na školství dosáhly nejpozději v roce 2025 alespoň pěti procent hrubého domácího produktu. To ale znamená začít s tím hned - tím nebylo myšleno, že "někdy v budoucnosti" se udělá skok.

A zdůrazňuji: Nic z toho ZATÍM sněmovna nezměnila.

Jenže to nevypadá, že by se ministerstvo školství chystalo slib splnit. Jsem hodně naštvaná, protože se ukazuje, že sliby pronesené například letos v dubnu ve sněmovně o tom, že od ledna vzrostou platy o 15 procent, nehodlá ministerstvo splnit.

Ještě slyším ta silácká prohlášení o neustoupení od tohoto požadavku.

Byly to lži jen pro tu jednu chvíli, aby se uklidnila situace a aby se zapomnělo.

Přinejmenším já si to ale dobře pamatuji. A teď také jasně vidím, že neproběhl ani žádný lítý boj za splnění všech těch ministerských slibů a doporučení i usnesení sněmovny.

Žádné komentáře:

Okomentovat