15.9.19

TV Prima: Partie s Robertem Plagou, Jiřím Růžičkou a Danielem Münichem

Hosty Terezie Tománkové v pořadu televize Prima Partie byli Robert Plaga, Jiří Růžička a Daniel Münich.
Video na iPrima.cz.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

To neměli dělat, ti pytlici. Neměli. Proč jen se radši nedívali na Zamilovaného profesora. Edý Márfy je přece jen výživnější komik a má zajímavé zákony. Podle tohoto představeného vzorku odborníků na vzdělání soudě, je situace významně horší, než by fantazie pytliků mohla vyprodukovat.
Pytlici se ten zážitek celé odpoledne snažili dostat z hlavy těžkou duševní prací na zahradě, a tak reprodukce těch šlehů nebude doslovně přesná. A je také možné, že některé formulace pytlici nepochopili správně. To se někdy stává, když se intelekty nesejdou. A znovu to tedy pytlici poslouchat nebudou. Přesto...
Jak to tak vypadá, matematika patří mezi technické obory. Nebo tak nějak.
Povinná maturita matematice škodí. Češtině naštěstí evidentně ne. Tak pytliky napadá, proč by si maturanti nemohli s těch tří předmětů, tedy český jazyk, cizí jazyk a matemetika vybrat podle vlastního uvážení libovolné dva?
A pozor(!), žáky je třeba směrovat a formovat už záhy. Jakápak svoboda volby...
Pytlici za ta léta od všech těch ministrů školství už slyšeli ledasco. Nemohou si ale vybavit, že by něktrý/á z nich tvrdil/a, že u žáků nelze ověřit míru jejich zkompetentnění především proto, že je učitelé zkompetentňují špatně. A že bude trvat nejméně dvě pětiletky, než se ti učitelé polepší. To tedy fakt ne.
A nakonec snad to ze všeho ale úplně nejvíc nelepčí. Aby se kompetentní učitelé začali zase trousit do škol a školství se pohnulo dopředu, musí přibrzdit ekonomika. Jakože nejspíš vyšší nezaměstnanost, nebo tak nějak. Menší hospodářská krize by se tedy vyloženě hodila. To je taková síla, že se nad tím dokonce i senátor pozastavil. Nějak obdobně bystře vysvětlovala bývalá ministryně průmyslu a obchodu, proč jsou ta data z netu až tak moc drahá. Bývalá ministryně, nutno připomenout... prý mediálně neobratná.

Radek Sárközi řekl(a)...

Možná jednou přijde čas, kdy do TV pozvou k tématu školství učitele...

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ja bych nechala spatne ucitele propadnout. Jakepak copak. A klidne nekolikrat po sobe. A na stredni skole bych je rovnou vyloucila ze skoly.

Okomentovat