3.9.19

Školy praskají ve švech. Populační vlna se začíná přelévat do vyšších tříd

První školní den zažívá v pondělí přes sto tisíc prvňáčků. Vloni jich v tento den do školních lavic usedlo více. Stále však školy doslova praskají ve švech a většina jich je minimálně z devadesáti procent zaplněna. S dostatkem studentů narůstá po letech i počet středoškoláků. Školy se začínají obávat nedostatku učitelů.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Ne všude dětí přibývalo stejným tempem. Zatímco v Praze nebo ve Středočeském kraji se počet dětí na základních školách za posledních deset let zvýšil zhruba až o 40 procent, Karlovarský nebo Moravskoslezský kraj zůstávají stále přibližně na stejných číslech. Například ve školách v Praze 4 přibylo jen za posledních pět let dvacet nových tříd. „Před deseti lety jsme měli sedm tisíc dětí, dnes jich máme 12,5 tisíce,“ říká vedoucí školského odboru v Praze 4 Jana Ságlová. Tady to zvládli přidáním dalších tříd do už existujících škol, ale jinde museli stavět školy nové.

„Zejména do oblasti Bystrce a Žebětína se přestěhovalo mnoho lidí. Situace se zde řešila přístavbami všude tam, kde k tomu byly podmínky. Byla postavena prvostupňová škola v Žebětíně, v přípravě výstavby je i druhý stupeň,“ říká mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.
Žádné komentáře:

Okomentovat