6.9.19

Rostislav Hányš: Ohrožujete zdraví dětí, odmítají rodiče ze Šumperska vysílače na škole

O zdraví svých dětí se bojí rodiče, kteří protestují proti vysílačům umístěným na střeše základní školy v Novém Malíně na Šumpersku. Obec však vysílače odstranit či přesunout odmítá. Odkazuje na měření odborníků, jež prokázalo, že elektromagnetické záření nepřekračuje limity.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Takové řešení ale nespokojeným rodičům nestačí. „Není možné před tím zavírat oči. I když obec za umístění vysílačů na školní budově inkasuje desítky tisíc, měla by svůj postoj přehodnotit,“ míní Heclová s tím, že rodiče chtějí problém znovu otevřít na příštím zasedání obecního zastupitelstva.

Brněnský odborník Petr Makeš, který se specializuje na elektromagnetické záření, provádí měření na školách a dělá přednášky o jeho škodlivosti, před umísťováním vysílačů na střechy školních budov varuje.

„Naše normy jsou v této oblasti postavené tak, že se do nich vleze prakticky cokoli. Myslím, že bychom se spíš měli držet toho, co doporučují stavební biologové z vyspělých zemí, a to je 0,6 voltu na metr. Zvláště když jsou v budově dlouhodobě děti,“ uvádí Makeš.

Podle něj fólie ani oplechování střechy pod vysílačem nepomohou. „To, co požadují rodiče, je správné. Školní budovy rozhodně nejsou vhodnými objekty pro takové vysílače,“ dodává Makeš.

1 komentář:

Simona CARCY řekl(a)...

To jsou ti rodiče, co dětem cpou brambůrky, colu, hranolky s kečupem a nutelu?
Tak to chápu, těm jde o zdraví především.

Okomentovat