15.9.19

Robert Čásenský: Stát startupy neumí. Ať radši zlepší české školství, říká internetový vizionář Šenkypl

„Myslím si, že stát by měl peníze vydávat úplně jiným směrem, starupům nerozumí”, říká ve Výzvě šéfredaktora magazínu Reportér Roberta Čásenského Dušan Šenkypl. Jeden ze tří klíčových vlastníků skupiny Pale Fire Capital. Spoluzakladatel internetové službu ePojištění.cz Šenkypl se teď mimo jiné snaží znovu nastartovat někdejší vyhlášené internetové tržiště Aukro.
Z doprovodného článku na SeznamZprávy.cz vybíráme:

„Obecně jsme přesvědčen, že by stát měl spíše peníze směřovat do lepšího školství. Pomůže nejenom růstu firmám nejen v této oblasti, ale úplně všude. Moje zkušenost ze školy je, že devadesát procent něco poslouchám a učitel má dlouhý monolog, tak to nám pak způsobí to, že ze škol vychází lidi, kteří nemají dostatečné sebevědomí, dostatečnou schopnost se prezentovat”, tvrdí Šenkypl.

Podle něj by systémové změny ve školství, které by učitele naučily, jak správně učit, mohly stát vyjít nakonec levněji než třeba pastelkovné nebo dotace na mléko. „Najednou by se tady mohla objevit generace, která bude generovat víc nápadů, která bude zakládat mnohem víc startupů a změní a bude posouvat Českou republiku z toho, že to není montovna, ale že je to společnost, která generuje spoustu kvalitních lidí, projektů a bude nás to posouvat tam, kde jsem byli za první republiky”, uvedl ve Výzvě Dušan Šenkypl.Žádné komentáře:

Okomentovat