15.9.19

Radka Hrdinová, Robert Oppelt, Marek Osouch: Každodenní horor. Školy se potýkají s množstvím aut, rodiče jsou bezohlední

Stále více českých škol se musí potýkat s ranní špičkou přímo před svými budovami. Děti jsou tak ráno vystavovány nebezpečí kvůli nedostatečné dopravní infrastruktuře. Na vině jsou ale i rodiče, kteří své ratolesti do školy přivážejí. Často se za volantem chovají bezohledně a nemyslí na bezpečí ostatních.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Ani školy v menších obcích se ale rannímu chaosu nevyhnou.

„Autem jezdí většina dětí z prvního stupně, u nás autobusy do řady míst nejezdí, a vzhledem k tomu, jak je naše spádová oblast velká, by to ani nebylo reálné,“ vypráví ředitel školy ve středočeském Hradištku Ondřej Hynek.

Před osmou hodinou tu před školou rodiče parkují, kde se dá, otáčejí se v místech, kde to není bezpečné. „Vloni jsem viděl, jak tu dítě muselo uskakovat,“ dodává Hynek.(...)

V Hradištku by například pomohlo, kdyby nejezdili až ke škole, kde se pak musí složitě otáčet. „Asi padesát metrů pod školou máme plochu, kde se dá parkovat. Také je to tam poměrně náročné, ale je to přehlednější prostor než před školou,“ vysvětluje ředitel Hynek.


5 komentářů:

Vít Tomis řekl(a)...

Žádný problém to není. Stačí, když žáci místo páteční stávky budou stát od 6:30 do 7:55 před školou a vysvětlovat rodičům (včetně svých), jakou uhlíkovou stopu zs sebou zanechávají.

Nicka Pytlik řekl(a)...

rodiče jsou bezohlední

???
Rodiče vítáni!!!

Nicka Pytlik řekl(a)...

Možná by stačila pro okruh alespoň padesáti metrů od školy dopravní značka
Zákaz zastavení!

Vít Tomis řekl(a)...

Značka by možná stačila. Ale už jste někdy "vyjednával" s příslušným úřadem o umístění nějaké doporavní značky? Já ano a podruhé bych do toho nešel...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak tedy zakotvit do školního řádu, že ve stanoveném okruhu je žáklům školy zakázáno nastupovat či vystupovat do/z motorovochých vozidel a povozů, vyjma prostředků veřejné hromadné dopravy.
Tečka, konec diskuse.

Okomentovat