18.9.19

Petr Švihel: Kolik dostanou přidáno kuchařky nebo školníci. Rušení platové třídy působí zmatek

Nejhůře placení státní zaměstnanci dostanou přidáno. Například kuchařka ve školní jídelně by si měla polepšit zhruba o 2200 korun. Školníci, kuchařky, řidiči, ale i sociální pracovníci a všichni pracovníci v kultuře se mohou těšit, že v příštím roce dostanou od státu přidáno. A jisté mají, že to bude o více než 1500 korun.
Z článku na SeznamZprávy.cz vybíráme:

Vláda se totiž dohodla, že kromě plošného přidáni ještě zruší nejnižší platové tarify, podle kterých byly tyto profese vypláceny.

„Jsem absolutně spokojený, bylo to v tu chvíli maximum možného,“ řekl Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů, po pondělím jednání tripartity.

Podle zákulisních informací právě on stál za nápadem, aby se všem plošně přidala konkrétní suma a nenavyšovalo se procentuálně.

„Například kuchařka v šesté platové třídě bude mít nárůst 11 procent tarifního platu, nominálně 2 220 Kč,“ popisuje František Dobšík z Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, jak se konkrétně projeví navýšení na platu kuchařky. Přiblížit se tak může k platu 24 tisíc měsíčně.

„Přidání v průměru asi o dva tisíce korun stále nebude pro kuchařky žádná práce snů, ale tento segment byl dlouhodobě podhodnocovaný stejně jako sociální služby a zdravotnictví,“ říká Karel Jahoda, výkonný ředitel Asociace školních jídelen.

Žádné komentáře:

Okomentovat