10.9.19

MŠMT: Vyhláška č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných, ve znění účinném od 1. 1. 2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy publikovalo aktuální znění vyhlášek ke školskému zákonu. Úplné znění ke dni 1. 1. 2020 je zpracováno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pouze jako informativní materiál. Právně závazné znění vyplývá výhradně ze Sbírky zákonů.

6 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Co je to za podraz????
V paragrafu 19 bylo avizováno odstranění slovního spojení "přednostně se zařazuje do...".
Ministr se několikrát vyjádřil v médiích, že tento bod je legislativci vyřešen a bude vypuštěn, protože zákon hovoří jasně a není důvod zákon rozšiřovat vyhláškou. Zato neziskovky proti tomuto odstranění urputně bojovaly. A výsledek???? Kdo tu tedy vládne???
Ano, ještě tato vyhláška nebyla publikována ve Sbírce. Přesto se zdá, že přesně tohle je konečné znění.
Podraz.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Podrazáci zpravidla podrazy dělají.
Od nepaměti, a tím spíš v té dnešní překotně se měnící době.

Radek Sárközi řekl(a)...

Nebo zveřejnili znění, které platí teď, a změny tam zanesou, až vyhláška vyjde oficiálně ve Sbírce zákonů?

Tomáš Barták řekl(a)...

Jde touto vyhláškou o nejlepší zájem dítěte, nebo je to jen politické rozhodnutí?

Ivo Mádr řekl(a)...

Na inkluzi si vylámali zuby socialisté, vypadá to na to, že ANO je bude následovat. Inkluze je ve společnosti velmi citlivé téma. Podléhat neziskovým organizacím je cesta do pekel.

Lenka řekl(a)...

Ad podraz - copak ve školství platí, co veřejně prohlásí ministr, nebo slíbí nějaký politik? Navíc mne vždycky dostane, když oficiální materiál obsahuje hrubky typu "nepostačuje – li", o dalších čuňárnách (typografických) ani nemluvě.

Okomentovat