22.9.19

MŠMT v reakci na slova odborů: 10 není 5

Ministerstvo školství důrazně odmítá zavádějící interpretaci odborů, že se platy učitelů navýší pouze o 5 procent. Ministr školství Robert Plaga při jednáních s ministryní financí Alenou Schillerovou prosadil navýšení o 10 procent a o obdobnou částku půjde také v příštím roce.


Vláda tak důsledně plní programové prohlášení vlády, které jasně uvádí, že se průměrné platy učitelů v roce 2021 budou pohybovat na 150 % jejich výše v roce 2017, tedy okolo 45 tisíc korun. Debata se nyní povede kolem toho, jak bude desetiprocentní navýšení rozděleno mezi tarifní a netarifní složky. Ministr školství Robert Plaga již několikrát řekl, že by měl být poměr navýšení tarifních a motivačních složek vyrovnán tak, aby ředitelé měli možnost ohodnotit ty nejkvalitnější učitele. Očekáváme, že na školské tripartitě v tomto týdnu proběhne na toto téma věcná diskuse.

Zdroj: MŠMT

8 komentářů:

Vít Tomis řekl(a)...

Když 15 bylo 10...

Jiri V. řekl(a)...

U nás je 15 pořád 10...

Ivo Mádr řekl(a)...

Socani dojeli na inkluzi, Ano dojede na nový typ slibů o početních výkonech: 15=10=5%

Vít Tomis řekl(a)...

Tak jsem si vzpomněl:

Kolik je 230 - 220 : 2 = ?
Je to fakt 5!

Eva Adamová řekl(a)...

Myslím si, že napřed je nutné pořádně navýšit tarify a až v budoucnu zapracovat na nadstavbě ve formě nadtarifů. Mám totiž obavy, že na nějaké holuby na střeše ve formě nadtarifů mladé učitele do škol nenalákáte. Zvláště pokud, jak už to často bývá, i ty nadtarify přistanou spíše u těch starších zkušenějších učitelů.

Radek Sárközi řekl(a)...

Loni se tvrdilo, že to bude 15 %, ale reálně to bylo 11 %. Když se nyní tvrdí, že to příští rok bude 10 %, kolik to bude ve skutečnosti?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Veřejným vyhlašováním 10 %,
výpočtem přímé úměry 7,33 %,
skutečně ne víc než 6 %.

Ivo Mádr řekl(a)...

Eva Adamová

Máte pravdu.

Okomentovat