1.9.19

Matěj Skalický, Anna Duchková: Nebiflovat se, ale myslet. Autoři nové interaktivní učebnice se na fyziku snaží dívat očima dětí

Žáci sedmých tříd mají o důvod víc, proč se těšit do školy. Tým odborníků pro ně připravil novou interaktivní učebnici fyziky. Na pět desítek pracovních listů ožije díky tabletu nebo chytrému telefonu a pomocí jednoduchých příkladů z praxe dětem vysvětlí základní fyzikální zákony.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Radiožurnál vybíráme:

„Školství musí nějakým způsobem reagovat na situaci, že každá informace je vyhledatelná do 10 sekund. Měli bychom se tedy připravit na dobu, kdy se děti nebudou informace učit, ale budou se je učit používat,“ vysvětluje autor učebnice, která si právě to klade za svůj hlavní cíl.

Kromě praktického příkladu skládání různoběžných sil učebnice na 47 pracovních listech představuje další fyzikální zákony, jako je třeba zákon zachování pohybu, zákon síly, páka nebo tření. Vše se přitom řídí rámcovými vzdělávacími programy sedmé třídy.
Více informací naleznete na webu vividbooks.cz.

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

připravit na dobu, kdy se děti nebudou informace učit, ale budou se je učit používat

Škoda jen, že to autor učebnice zabíjí až tak lacinou pitomostí. Škoda.

Jiri Janecek řekl(a)...

Zákon zachování pohybu jsem googlil 12 sekund a nic...

To s tím psím spřežením je jakože ze života (i když teda já jsem nikdy psy nezapřahal), ale i na úrovni sedmé třídy mi přijde to povídání spíš matoucí...

Má to doložku? Ne že by teda bylo o co stát, ale stejně...

Eva Adamová řekl(a)...

Že by měli na mysli zákon setrvačnosti? Fyzikáři to povídání rve uši, leč ta aplikace nakonec až tak špatně nevypadá a možná je škoda, že je určena jen pro iPady, což dost limituje její využití ve škole. Představa, že dítě doma sedí u iPadu a zkoumá prostřednictvím této aplikace fyzikální zákonitosti je dost naivní. Dovedu si představit tak jedno z tisíce.

Jirka řekl(a)...

Ale 999 rodičů to koupí své ratolesti, protože pro něj chtějí to nejlepší. A navrch ještě poslední typ iPadu.

Okomentovat