18.9.19

Martin Fendrych: Hloupé Česko: Politici kašlou na vzdělání. Kamuflují realitu

Neduhů ve školství napočítáme moc. Nejhorší je fakt, že nebudujeme školství pro budoucnost, mnohem spíš nás udržuje v minulosti. Český vzdělávací systém neodstraňuje sociální rozdíly, pomáhá je prohlubovat.

Z komentáře na Aktuálně.cz vybíráme:

Politici a jejich spojenci - majitelé firem, které nepředstavují budoucnost (nebudují moderní technologie), nýbrž jen "českou montovnu" - přicházejí se zavádějícími projekty. Patří sem tlak na návrat žáků do učilišť, která produkují "český třetí svět": levnou pracovní sílu.

Ruku v ruce s učilišťovým, "fabrikovým" školstvím jde frontální, technokratický útok na gymnázia (případně na humanitní studia). Tvrdí se, že mít gympl nebo studovat filozofii či sociologii znamená skončit na pracáku. Nepravda. Během ekonomické krize jsme měli 3,2 procenta nezaměstnaných gymnazistů a 25 procent absolventů učilišť bez práce. Ale nevadí, manipuluje se o sto šest a masa lidí ty nesmysly nasává jako houba.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Politici kašlou na vzdělání

Dedukce implikací?
Politici jsou lidé. Lidé byli dětmi.
Děti kašlou na vzdělání

mirek vaněk řekl(a)...

Manipuluje se. To je fakt.

3,2% nezaměstnaných gymnazistů? Nemá být ani jediný. Gymnazista má studovat vysokou školu. A při dnešní nabídce VŠ úspěšně.

25% nezaměstnaných z učilišť. To se divím že jich nebylo víc, při jejich kvalitě a motivaci.

Politici kašlou na vzdělání a vždy kašlali. I za polotikování M. Fendrycha.

Okomentovat