28.9.19

Magdaléna Langová: ‚Reklamní kampaň‘ bez akreditace? Školy si Abecedu peněz od České spořitelny chválí

Projekt Abeceda peněz učí školáky, jak fungují peníze a jak s nimi lépe hospodařit. Česká spořitelna tuto vzdělávací kampaň rozjela na jaře roku 2017 a pyšnila se akreditací od Ministerstva školství. Později se však ukázalo, že samotný projekt akreditován není a banka označení musela stáhnout. Většině škol to ale nevadí a program zaměřený na finanční gramotnost dětí si chválí. Odpůrci kritizují, že jde o reklamní kampaň


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

„Akreditován je seminář, v jehož rámci se učitelé a školy zapojené do Abecedy peněz dozví, jak vyučovat děti finanční gramotnost,“ řekl pro server Lidovky.cz mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Cílem semináře pro učitele uskutečněného společností Generation Europe je seznámit pedagogy s různými nástroji pro výuku finanční gramotnosti, mezi které patří i Abeceda peněz. „Celodenní seminář má akreditaci, ale projekt jako takový akreditován není,“ vysvětluje Hrubý, proč došlo k chybnému označení.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) se neoprávněným označením pro akreditaci začalo zabývat v červnu. Když vyšlo najevo, že největší banka v České republice používá chybnou formulaci „projekt s akreditací“, Česká spořitelna se omluvila. Zároveň se zavázala k tomu, že v prvním pololetí školního roku 2019/2020 již nebude logo s touto zavádějící informací v propagačních materiálech týkajících se finančního vzdělávaní dětí a žáků používat. „Uvedený projekt nikdy neměl a nemá akreditaci MŠMT,“ konstatovala pro server Lidovky.cz mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Česká spořitelna uváděla mylnou informaci i na svých webových stránkách, chybnou formulaci po urgenci ze strany úřadu smazala.

Žádné komentáře:

Okomentovat