3.9.19

Josef Soukal: Ministr školství Robert Plaga k novému školnímu roku (uvedení na pravou míru)

Josef Soukal parafrázoval na sociální síti Facebook prohlášení ministra školství Roberta Plagy k novému školnímu roku: "Ruším zavedení povinné maturity z matematiky, a to po pečlivé analýze dat, která ukázala, že by se ukázalo, že na střední školy přijímáme řadu žáků, kteří nezvládnou ani matematiku základoškolskou. Nechci, abychom se blamovali jasným důkazem nezodpovědnosti tohoto experimentu. Povinně bude maturita z matematiky zavedena na svatého Dyndy."
Celý komentář:

Ministr školství Robert Plaga k novému školnímu roku:

1) Vítejte, prvňáčci! Přeji, aby se Vám ve škole líbilo, aby Vás většina věcí bavila. Matematika Vás bavit nebude, tu nikdo neumí učit.
2) Radostně oznamuji, že mohu slíbit, že splníme to, co stále dokola slibujeme.
3) Ředitelé a učitelé, novým systémem financování bychom Vám chtěli umožnit zlepšit podmínky pro výuku. Ale když někde přidáme, jinde samosebou zase ubereme, takže nula od nuly pojde.
4) Ruším zavedení povinné maturity z matematiky, a to po pečlivé analýze dat, která ukázala, že by se ukázalo, že na střední školy přijímáme řadu žáků, kteří nezvládnou ani matematiku základoškolskou. Nechci, abychom se blamovali jasným důkazem nezodpovědnosti tohoto experimentu. Povinně bude maturita z matematiky zavedena na svatého Dyndy.
5) Ačkoli jsem letos několikrát předvedl příkladnou ignoraci argumentů a odborných názorů, které mi nevoní, mj. názoru učitelů, a nejvíc dám na rady těch, kteří nenesou žádnou zodpovědnost za stav školství a vzdělávání, ale o to víc do nich mluví, přičemž v tom zjevně hodlám pokračovat, přeji Vám, aby se následující školní rok nesl ve znamení vzájemné spolupráce, respektu a pochopení. Vyjít si vstříc, být k sobě milí a vytvářet společně příjemné pracovní prostředí je důležité vždy a všude. V oblasti, která je pro vládu opravdovou prioritou, by to měla být samozřejmost.

8 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je někde k dispozici přehled ministrových poradců?
Pytlici se nějak nedokáží srovnat s představou, že to má z vlastní hlavy.
Možná se mu tam přes Piráty infiltrovalo v té dnešní překotně měnící se době už andrgraundové hnutí Pět procent pro vydělání.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Bravissimo, pane Soukale.

Oldřich Botlík řekl(a)...

po pečlivé analýze dat, která ukázala, že by se ukázalo,

S češtinou to bude podobné. Někteří z těch budižkničemů potom dokonce vystudují bohemistiku a stanou se češtinářskými bafuňáři. Úroveň jejich jazykového projevu je s úrovní jazykového projevu absolventa studií veřejné správy, financí, daní a účetnictví nesrovnatelná:

Aktuálním krokem, který možná potěší mnohé středoškoláky, je, že jsem se rozhodl zrušit povinnou maturitní zkoušku z matematiky. Nadále by měl být zachován model volby mezi cizím jazykem a matematikou. K tomuto závěru jsem dospěl po pečlivé úvaze opřené o statistická data. Ač osobně považuji matematiku za velmi důležitý předmět, musíme nejprve změnit její výuku na školách a až poté je možné uvažovat o povinnosti ji zavést do maturitní zkoušky. (R. Plaga)

Josef Soukal řekl(a)...

Pan Botlík přišel. No, stanou se v životě i horší věci.

Eva Adamová řekl(a)...

"Někteří z těch budižkničemů potom dokonce vystudují bohemistiku a stanou se češtinářskými bafuňáři. Úroveň jejich jazykového projevu je s úrovní jazykového projevu absolventa studií veřejné správy."

To mluvíte o češtináři na gymnáziu v našem městě, který pro jistotu píše články do místního zpravodaje holými větami?

Petr řekl(a)...

No jo, i horší věci se stávají. Třeba když bafuňářský mantry vyjdou z módy nebo když vašim upoceným pokusům o parodii tleská už jen pár posledních zoufalců.

Josef Soukal řekl(a)...

Upocené pokusy o urážky a argumentační nic. Přesný obrázek zoufalství, které se dnes lije ze stránek EDUinem infikovaných tiskovin i některých diskusních komentářů, dokonce i na jinak podnětném webu. Tuhle podporu si bafuňáři vysloužili oprávněně, na žádnou jinou nemají.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ministr školství právě prohlásil, že nedehonestuje práci učitelů matematiky.
Tak ještě kdyby tu jejich práci přestal urážet a pomlouvat...

Okomentovat