1.9.19

Josef Soukal: Kdo si ještě nekopl do výuky matematiky?

Josef Soukal publikoval na sociální síti Facebook komentář Nicky Pytlíka, který uvedl slovy: "V posledních dnech jsme svědky mimořádného vzepětí agresivního blbství vůči výuce matematiky, ale i maturitě, přijímacím zkouškám a vlastně čemukoli, co by mohlo přinášet informace o tom, jak na tom naše děti se vzděláním vlastně jsou."
Na jedno vyjádření senátora Růžičky, dlouholetého ředitele Gymnázia Jana Keplera (Kvalitní výuka matematiky? Dnes nemožná věc) reagoval na Pedagogickém infu Nicka Pytlík:

Kvalitní výuka matematiky? Dnes nemožná věc

Vysvětlí někdo pytlikům, proč kdejaké trdlo či pitomec soustavně plive na učitele, a učitele matematiky pak zvláště?

'Kvalitní vedení školy? Dnes nemožná věc'

'Kvalitní politická práce? Dnes nemožná věc'

'Kvalitní formulace myšlenek? Dnes nemožná věc'

Maturita z matematiky naplňuje obavami především pakoidy, kteři přivedli zdejší školství do té dnešní neutěšenosti. Vypadá to, že teprve včera vyšlo najevo, jak na tom ta matematická gramotnost školní mládeže ve skutečnosti je. Proč to školní inspekce tak dlouho tutlala? A co ředitelé škol? Nevědí, co se děje ve škole, za kterou odpovídají? Co politici? Nevědí, co se děje ve společnosti, kterou halasně vylepšují od nepaměti? Paka, paka, paka... stará, nová. Samá paka, kam jen oko dohlédne. Plive odborník na vzdělání, plive, konzultant, plive auditor, plive senátor, plive ministr. Pakáž...

Kvalitní výuka matematiky na Gymnáziu Jana Keplera? Dvacet osm let nemožná věc.

Žádné komentáře:

Okomentovat