28.9.19

Jana Jochová: Pusťte nás na ně, na školy!

Radní pražského Magistrátu, Vít Šimral zvolený za Piráty a zodpovědný za školství, vyzval minulý týden v dopise všechny pražské základní a střední školy, aby byly vstřícné k omlouvání žáků, kteří se místo školního vyučování zúčastní stávky za klima.
Z komentáře na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Za třetí, kde jsou v tom řetězci zřizovatel, škola, žák rodiče? Žáci základních a středních škol jsou většinou ještě nezletilí, jejich názory formuje hlavně rodina a pak také škola. Ano, rodiče nejsou homogenní skupina, ale jsou to hlavně ti, kteří své nezletilé děti omlouvají, anebo neomlouvají.

Jak je možné, že najednou do této vrcholné kompetence rodičů vstupuje někdo další? Ano existují rodiče, kteří na stávku půjdou i se svými dětmi, ale většina je stále k tomuto vývoji rezervovaná a rozhodně nestojí o to, aby tu byl nějaký radní, který - obrazně řečeno - bude jejich dětem nabízet lízátko. To je na důtku panu radnímu od ostatních členů Rady.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

vyzval... všechny pražské základní a střední školy, aby byly vstřícné k omlouvání žáků

A to jako Jak?
Aby ty školy omlouvaly i žáky, kteří nemají žádnou omluvenku?
Žáci mladší osmnácti let od svého zákonného zástupce a žáci starší od sebe?
Je-li žák řádně omluven, škola omluvu akceptuje. Tak jaképak vstřícnosti...
To je tak, když se někdo dostane k lizu bez odborných předpokladů. Že mají Piráti až tak velkou personální nouzi, pytlici fakt netušili ani zdaleka.

Okomentovat