24.9.19

Jan Zeman: Dopředu říkám, že budu stávkokaz

Jan Zeman komentuje na sociální síti Facebook vyhlášení stávkové pohotovosti školskými odbory: "Dopředu říkám, že budu stávkokaz. Požadavek "vše do tarifů" a všem stejně je zcela mimo běžnou realitu z byznysu a může vyhovovat tak maximálně lemplům a lenochům. Při vší úctě k Robert Čapek a jeho lenošení :-) Podobné postoje "odborářů" jen dehonestují učitelskou profesi v očích veřejnosti."


9 komentářů:

Vít Tomis řekl(a)...

Poprvé v životě jsem pro celou částku do tarufů... Okrádání ze strany státu už bylo opravdu dost.

Eva Adamová řekl(a)...

"Požadavek "vše do tarifů" a všem stejně je zcela mimo běžnou realitu z byznysu a může vyhovovat tak maximálně lemplům a lenochům."

Pán je zcela mimo běžnou realitu způsobu, jakým se ve školství nadtarify přerozdělují. Ten nemá s rozdělováním odměn v byznysu vůbec nic společného. A hlavně se mi nelíbí několikrát ministrem zdůrazňovaný nápad s vyšším navýšením tarifních platů učitelek mateřských škol v podstatě na úkor starších učitelů základek a středních škol. Takhle se to prostě dělat nedá. Není přece možné vyplout najednou s takovou naprosto nesystémovou a nezdůvodněnou hovadinou. A mazání medu kolem huby, že směřování nadtarifů na jednotlivé školy bude v novém financování adresnější a ze strany učitelů kontrolovatelnější, může uvěřit jenom naprostý blázen.

Nicka Pytlik řekl(a)...

směřování nadtarifů na jednotlivé školy bude v novém financování adresnější a ze strany učitelů kontrolovatelnější

To jakože fakt?
Teď se neví přesně, komu jsou nadtarify směřovány?
A od teď se bude výše nadtarifů pedagogidkých pracovníků zveřejňovat?

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Kopíruji svou odpověď z Facebooku:
Vy se "v byznyzu vyznáte"? Řekl bych, že vůbec. A že asi ani nečtete noviny. Nahlédněte třeba sem: https://www.idnes.cz/.../skoda-mzda-odbory-zvyseni... Speciálně pro Vás vybírám: "tarify v podniku vzrostou o pevnou částku 2 500 korun ve všech tarifních třídách i mezitřídách od 1. dubna 2019."
Učitelskou profesi dehonestují jiné faktory, mj. Váš postoj. Doufám, že jestli se podaří plošné navýšení prosadit, odmítnete je a budete peníze z něj plynoucí posílat na charitu. Je třeba být zásadový.

E.Kocourek řekl(a)...

Nadšený souhlas V., Eva Adamová, Vladimír Stanzel! Ten pan Zeman vypadá, že vůbec nechápe, která bije. ////

Požadavek "vše do tarifů" a "všem přesně stejně" je totiž JEDINÝ OVĚŘITELNÝ! A to je to, co se tu řeší - naprostá a všezahrnující nedůvěra učitelů k ministerským kašpárkům, dlouhá léta pěstovaná a podporovaná ministerským (a občas i vládním) lhaním, mlžením a vydáváním černého za bílé. ////

Nevěřím, že někdo může být tak daleko mimo mísu, jak se tváří pan Zeman. Není on jenom politik, snažící se zviditelnit? ////

Trochu mi kazí radost obava, že v těchhle žluťáckých odborech se asi nikde neskrývá osobnost s odvahou vyhlásit opravdovou stávku. ////

Nicka Pytlik řekl(a)...

je totiž JEDINÝ OVĚŘITELNÝ!

Zveřejnění všech jednotlivých skutečně vyplacených nadtarifů je také ověřitelný.
A byl by klid.

Eva Adamová řekl(a)...

"A byl by klid ..."

Myslíte????

Nicka Pytlik řekl(a)...

Baže!
Ve sboru by se vědělo, kdo je vynikající učitel a z koho má smysl si brát příklad.

Eva Adamová řekl(a)...

Tak ono se to u nás tak jaxi taxi ví. Nejlepší je pan ředitel, paní zástupkyně a za nimi v závěsu jsou ředitelova manželka a jeho sestřenice.

Okomentovat