5.9.19

DVTV: Plaga: Matematika je strašák, povinná maturita není potřeba, nechci experimentovat

Pro plošnou maturitu z matematiky nejsou podmínky, rámcové vzdělávací programy jsou přeplněné, chybí učitelé a studenti jsou neúspěšní. Chci, aby zůstala možnost volby, vysvětluje ministr školství Robert Plaga z hnutí ANO, proč chce prosadit odklad povinné maturity, která měla začít v roce 2021. Je to chyba, to můžeme rovnou zrušit i maturitu z němčiny, u které není úspěšných 35 % studentů, oponuje poslanec STAN Petr Gazdík. Říkáme, že se tu matematika neučí dobře, učitelé jsou ale nuceni učit podle toho, jaké jsou zkoušky. Tak ať je Cermat změní, pak bude víc času a výuka bude zajímavější, vyzývá.
Video na webu Aktuálně.cz.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Oba dva melou nesmysle:
'rámcové vzdělávací programy jsou přeplněné...'
'učitelé jsou ale nuceni učit podle toho, jaké jsou zkoušky...'
Pravda, žáci jsou neúspěšní. Žáci, pane ministře. Především pak proto, že na to buď nestačí, a nebo stačit nechtějí. Učitel může ovlivnit, jestli žák je výborný, a nebo ještě lepší. Úroveň dostatečnosti je věcí žáka. Žáka! V té dnešní překotně měnící se době nepřeberných možností a informačních zdrojů. Je to jen otázka priorit.

Eva Adamová řekl(a)...

Zrušení povinné maturity z matematiky nemá s uvedenými problémy nic společného. Jde jen a jen o získání prvovoličů v příštích volbách. Zejména u Pirátů, kteří s tím přišli jako první a kteří míří na mladé voliče, je to naprosto zjevné, no a Babiš s ANO toho jen šikovně využijí, protože to bude jejich vláda, která tu povinnou maturitu z matematiky zruší.

Okomentovat