18.9.19

Dominik Landsman: Revoluce ve školství: Děti čekají předměty jako politická korektnost, Google anebo selský rozum

Ministerstvo školství chystá revoluční krok ve vyučování na základních školách. Školní osnovy projdou dramatickou změnou, která má držet krok se současným světem.

Z satirického článku v Reflex.cz vybíráme:

„Svět se mění a my se musíme přizpůsobit. Naše dnešní školní osnovy neodráží potřebu současnosti. Jsou zastaralé a dětem nic nepřináší. Je potřeba dramatická změna,“ prohlásila Dagmar Volná, zmocněnkyně ministerstva školství pro školskou reformu.

„Musíme hledět dopředu a vysledovat, co asi děti budou v dospělosti nejvíce potřebovat. Samozřejmě, že neumíme předpovídat budoucnost, ale mnoho budoucích trendů si můžeme odvodit ze současnosti.

Vezměme si předměty, jako je přírodopis, dějepis anebo zeměpis. To jsou klasické příklady předmětů, které už dnes nedávají smysl. Nač by se děti měly biflovat nějaká data, panovníky, hlavní města anebo se učit, kolik žaludků má kráva? Tohle všechno si dnes člověk během pár vteřin vygoogluje. Z toho důvodu tyto předměty rušíme a celoplošně zavádíme předmět s názvem Google, kde se děti budou učit zadávat hesla do vyhledavače tak, aby si vygooglovali přesně to, co potřebují. Nebudeme jim hlavičky zahlcovat vědomostmi, které si i díky chytrým telefonům mohou kdykoliv samy zjistit na internetu,“ potvrdila Dagmar Volná špatnou zprávu pro učitele dějepisu, zeměpisu a přírodopisu.

Žádné komentáře:

Okomentovat