24.9.19

ČTK: Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost kvůli platům

Školské odbory dnes vyhlásily stávkovou pohotovost. Nedohodly se s ministrem školství Robertem Plagou (ANO) na růstu platů. S nabízeným navýšením nejsou spokojeny. Po jednání školské tripartity to řekl předák školských odborů František Dobšík. Plaga navrhl, aby si všichni učitelé od ledna přilepšili o 2250 korun. Dalších průměrně 1400 korun má putovat do odměn.
Tisková konference od 15. minuty záznamu.

Agenturní zpráva ČTK.

3 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

průměrně 1400 korun má putovat do odměn.
Průměrně 1400 na školu nebo na celý kraj?

Radek Sárközi řekl(a)...

Pedagogická komora přispěla tlakem na ČMOS PŠ :-)

https://www.pedagogicka-komora.cz/2019/08/prubezne-vyhodnoceni-dotazniku.html

Eva Adamová řekl(a)...

Když řeknete učitelům na školách, kde se pohybuje osobní ohodnocení už dobrých dvacet let od 0 do 500 Kč a kde při minulém navýšení dostali navíc skutečně jen to, co přistálo v tarifech, že dostanou průměrně do nadtarifů 1 400 Kč, nevím jestli se budou smát nebo plakat.

Upozorňuji zastánce 5 % + 5 % na skutečnost, že při minulém navýšení se procenta počítala z tarifů (činilo to tehdy od 10 do 13 % a někteří učitelé tehdy doplatili na zrušení jednoho platového stupně), teď sice Plaga mluví o fixní částce 2 250 Kč (což je u začínajícího učtele sice navýšení tarifů o 8 %, ale u nejvyššího platového stupně už jen 6 %), a příště se zase bude navýšení počítat z tarifů. A čím menší procento půjde do tarifů v roce 2020, tím menší částku uvidíme v tarifech navíc v roce 2021. Navíc nadtarify nám mohou kdykoliv sebrat.

Okomentovat