17.9.19

Centrum pro talentovanou mládež má mezi svými absolventy světovou špičku v AP zkouškách

Na slavnostním předávání certifikátů nejlepším studentům náročných online kurzů a absolventů Advanced Placement (AP) zkoušek se sešli ti nejlepší středoškoláci z České i Slovenské republiky. Studenti, kteří se v rámci mezinárodních oborových AP zkoušek umístili mezi 5 % těch nejlepších z celého světa, a kteří zamíří na nejprestižnější univerzity a o kterých jistě ještě uslyšíme.

Lidský rozměr virtuálního studia

Na sobotní akci sdíleli své příběhy absolventi kurzů Centra pro talentovanou mládež a motivovali se vzájemně. Vůbec absolvování náročných kurzů v angličtině klade vysoké nároky nejen na sebekázeň, ale i na čas. Studenti se mohli setkat se svými instruktory, kteří je provázeli online studiem a znali je pouze z obrazovek počítače a komunikovali výhradně v angličtině. Setkání byla dojemná, protože studenti jsou v pravidelném kontaktu s instruktory v rámci jednoho kurzu třeba i 10 měsíců.

Záštita Akademie věd ČR

Za Akademii věd na akci vystoupil RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., který vyjádřil obdiv nad tím, co středoškoláci dokázali a dokonce věnoval finanční dar Centru pro talentovanou mládež. V příštím semestru bude sám dotovat tři studenty, aby mohli studovat na virtuální škole CTM bez jakýchkoli vlastních nákladů.

“Jsem pyšná, když vidím, co všechno naši absolventi dokázali. Už na střední škole zvládli učivo prvních ročníků amerických univerzit a chtějí se vzdělávat dál. Celá dnešní akce mne jen utvrzuje v tom, že naše úsilí rozšiřovat online vzdělávání a podporovat motivované studenty má velký smysl,” říká Jeanne Bočková, ředitelka Centra pro talentovanou mládež.


Ocenění progresivních škol

Centrum pro talentovanou mládež po České a Slovenské republice síť partnerských škol. Takových škol, které mají v centru zájmu studenta a jeho rozvoj. V roce 2019 se mezi tyto školy zařadí Gymnázium Duhovka, Mensa gymnázium, Gymnázium Jírovcova České Budějovice, Gymnázium Na Zatlance a Gymnázium Masarykovo náměstí Zlín. Partnerských škol je celkem 19, všechny najdete na webu – www.ctm-academy.cz/pro-skoly.

CTM vzniklo na míru studentům, kteří potřebují individuální a flexibilní přístup ke vzdělávání. Naše online řešení poskytuje jedinečnou vzdělávací zkušenost všem dětem od druhého stupně základních škol či víceletých gymnázií po maturanty. A to vždy tak, abychom respektovali jejich vlastní učební tempo a chuť se vzdělávat v oboru, který je baví a přitom se výrazně zlepšit v angličtině. CTM finančně podporuje nadace RSJ Foundation a organizace AFCSLS.

Žádné komentáře:

Okomentovat