25.9.19

Bořivoj Brdička: Mike Walsh

Zpráva o známém expertovi na transformaci firem v prostředí internetem podporovaného globálního trhu, který je častým zvaným řečníkem na konferencích, naposledy na ISTE19.

Mika Walshe (@mikewalsh) jsem se začal zajímat díky tomu, že byl hlavním zvaným řečníkem na letošní největší edtech události, na konferenci spojené s výstavou a mnoha doprovodnými akcemi, ISTE19. Ukázalo se, že to stálo za to.

Mike Walsh je poloviční Číňan žijící v Hongkongu. Považuje se, díky nepřetržitému cestování, za moderního nomáda. Má praxi s aplikací internetu v nových mediích (televize). Dnes je ředitelem globální poradenské společnosti Tomorrow pomáhající manažerům uspět ve 21. st. Věnuje se primárně problematice byznysu ve spojení s aktuální technologickou revolucí, která mění zažité formy řízení firem. Jeho myšlenky jsou však inspirativní i pro školství. Napsal 3 knihy, jejichž názvy celkem výstižně napovídají, čím se zabývá – Futuretainment: Yesterday the World Changed, Now It's Your Turn (2009), The Dictionary of Dangerous Ideas (2014), The Algorithmic Leader: How to Be Smart When Machines Are Smarter Than You (2019). Velmi inspirativní je jeho série rozhovorů se známými osobnostmi publikovaná formou podcastu Between Worlds.

Mike Walsh patří k vynikajícím řečníkům. Právě touto cestou dělá své firmě největší reklamu. Jeho přednášky jsou založeny na příbězích, ne na datech. Vzal si k srdci všeobecně uznávanou vlastnost různých prognóz vývoje, a sice to, že silně přeceňujeme vliv technologií v blízké budoucnosti, ale podceňujeme vliv dlouhodobý (Amarův zákon). Aby vzbudil co největší zájem, pracuje s katastrofickým na disrupci založeným modelem vzdálené budoucnosti. Tvrdí, že musíme věnovat pozornost hlavně tomu, co budeme dělat „v příštích 5 dnech“, protože o tom, co jednou bude, rozhodujeme dnes „The future is now!“. Vyhledal jsem na jeho webu několik pasáží naznačujících, jak je jeho agenda propojena se vzděláváním.

Vaše děti budou první generací, která bude do určité míry vychovávaná umělou inteligencí (AI). Zařízení disponující umělou inteligencí schopné komunikovat (Alexa, Google, Siri) jsou běžnou součástí světa, v němž vyrůstají.“ Ten svět však již není jen digitální, je hlavně algoritmický. Díky tomu jsou děti vystaveny „pohlcujícím, vysoce individualizovaným zážitkům“.

Příští velké změny obchodní praxe budou podmíněny daty řízenými interaktivitami, s nimiž se děti setkávají denně.“ „Generace, narozená v éře chytrých mobilů, bude chtít, abychom změnili svůj přístup k technologiím. Bude očekávat, že jí nabídneme lepší, rychlejší, bohatší a více personalizované prostředí.Celý článek na spomocnik.rvp.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat