25.9.19

Blesk.cz: Jesle se vracejí. Budou fungovat a bude jich dost?

Proč se mají dětské skupiny změnit na jesle? Stihne ministerstvo práce a sociálních věcí prosadit jejich transformaci dřív, než skončí eurodotace na jejich provoz? Hostem Bohuslava Štěpánka v pořadu Epicentrum byl Jan Schneider z Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Expert mluvil také o mnoha nejasnostech ministerského návrhu a úzkém spektru možností pro mladé rodiče.Video na Blesk.cz.

Z doprovodného článku na Blesk.cz vybíráme:

V současnosti fungují v Česku pro děti mladší tří let buď dětské skupiny s kapacitou do 24 dětí, nebo mikrojesle pro nejvýše čtyři děti. Evropský dotační titul pro ně skončí v polovině roku 2022. Podle Jana Schneidera už je nejvyšší čas ujasnit si jejich financování na následující období.

Schneider vidí v Česku málo možností kombinovat rodinný a pracovní život. „Na západě různé modely fungují. Například maminka se vrací do práce na půl úvazku a na tu druhou půlku dostává rodičovský příspěvek,“ upřesnil expert.

2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Kdypak to bylo? Vim. Pred dvaceti lety. Tehda na materske dovolene jsem sledovala porad Sama doma. Byli tam zvani ruzni experti na leccos. A tam zaznelo, ze jesle a skolky byl komunisticky vynalez, ktery rezimu pomahal od malicka detem vymyvat mozky. A proto fuj.

Dnes je vse jinak.

Rika se tomu ucelova manipulace davy.
Diky ,verejnopravni telko.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jesle se vracejí. Budou fungovat a bude jich dost?"

Jednoho dne se dočkáme i
"Fyzické tresty se vracejí. Budou fungovat. Ale bude jich dost?"

Okomentovat