22.9.19

14. a 29.11.: Série workshopů Jak na rovnost, násilí a předsudky?

Dvoudenní série workshopů pro středoškolské vyučující základů společenských věd, nauky o společnosti, moderní historie a příbuzných předmětů (otevřeno i příbuzným stupňům vzdělávání) a studující pedagogických oborů vysokých škol. Můžete se těšit na sadu interaktivně podaných témat, která představí aktuální tematické výzkumy v sociologii a přistoupí téma násilí, předsudků a nerovnosti z intersekcionální perspektivy. Odnesete si sadu pracovních listů připravených přímo do výuky.

Pořadatel: Katedra sociologie FSS MU
Místo konání: Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Joštova 10, Brno
Termíny: blok dvou celých dnů, 9 – 17h ve čtvrtek 14. listopadu a v pátek 29. listopadu 2019

Účastnice a účastníci obdrží Osvědčení Masarykovy univerzity o účasti na sérii (potvrzující termíny, rozsah a obsah workshopů dalšího vzdělávání). Naše semináře jsou také akreditované jako program v rámci DVPP (16 hodin).

Semináře jsou součástí tříletého projektu „Schools of Equality - Rovnost začíná ve škole“ financovaného z Evropských strukturálních fondů (OP VVV) zaměřeného na rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu.

Bonusem účasti na seminářích financovaných z projektu je možnost účasti zdarma a to i s úhradou cestovních výdajů a ubytování pro cestující do Brna z větších dálek.

Můžete se těšit na sadu interaktivně podaných témat, která představí aktuální tematické výzkumy v sociologii a přistoupí téma násilí, předsudků a nerovnosti z intersekcionální perspektivy. Odnesete si sadu pracovních listů připravených přímo do výuky. Prezentace a diskuse povedou kolegyně a kolegové z naší katedry a z příbuzných pracovišť, přesnější program přihlášeným včas zašleme.

Co můžete čekat?

  • prezentace aktuálních výzkumů a témat na konkrétních příkladech
  • pracovní listy vybraných problémů připravené přímo do výuky
  • prostor pro otevřenou diskusi
  • asistenci při tvorbě výukových materiálů da zpětná vazba na ně
  • vznik spolupracující komunity, přetrvávajících kontaktů a spolupráce

Seminář je zdarma. Je však nutná registrace.

Kontaktní osoba: Iva Šmídová (krizala@fss.muni.cz)

Žádné komentáře:

Okomentovat