30.8.19

Věra Štechrová, Zuzana Marková: Rodiče teď čekají výdaje za školu, nejnáročnější ale není prvňák, varuje Němeček z asociace ředitelů

Do začátku školy zbývá už jen pár dní. Náklady na školní pomůcky pro prvňáčka přijdou rodiče tak na 6000 korun. Připravit se ale musí i na další výdaje v průběhu školního roku. „Základní škola zajišťuje zdarma učebnice a pomůcky, které se týkají výuky. Rodiče musejí zajistit veškeré školní potřeby – sešity, pastelky, pravítka...,“ vyjmenovává viceprezident Asociace ředitelů základních škol (AŘZŠ) Pravoslav Němeček ve vysílání Českého rozhlasu Plus. To ale není všechno.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

„Nějaká podpora sice existuje, ale spíš záleží na škole a jejím zřizovateli (na obci nebo na kraji). Třeba u těch lyží je to ale problematické, protože základním školám přispívá opravu málokterý zřizovatel.“

Pokud jde o školní akce, plošné řešení viceprezident AŘZŠ nevidí. Zatímco v případě nedostupnosti obědů existují nadace, které jídlo zaplatí téměř každému, kdo si o to požádá. Na nákladnější kurzy a výlety se ale dotace shánějí těžko.

„I když se snažíme nějaké peníze pro žáky získat – abychom je nevyčleňovali z kolektivu – je to jen ad hoc a každá škola to řeší trošku jinak,“ uzavírá.

Žádné komentáře:

Okomentovat