30.8.19

Václav Janouš, Artur Janoušek: Dětský gang útočí na spolužáky. Přibývá dětí, které se baví násilím

Agresivita dětí roste v celém Česku, stejně tak brutalita jejich útoků. Ministerstvo školství chce rváče trestat ve školách. S jedním dětským gangem se potýkají ve Znojmě. Jeho členové se schází na vlakovém nádraží. Je jich zhruba deset, zevlují, kouří a perou se. Na nádraží to mají pár set metrů, tráví tam několik dnů v týdnu, zejména víkendy.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Zakladatel linky důvěry psycholog Rostislav Nesnídal nicméně upozorňuje, že většina bitek může zůstat před kantory samozřejmě skryta. Dozví se tak maximálně o těch, z nichž existují videa. „Děti vidí bitky ve filmech a policisté ani dospělí pro ně dnes už nejsou žádnou hrozbou ani autoritou. Stejně tak jejich agresivita nemá žádné mantinely. Není v tom žádný soucit ani logika,“ upozornil Nesnídal.

To je přesně příběh dvanáctiletého chlapce, který na Silvestra zbil v centru Klatov o devět let staršího mladíka tak, že jej málem ukopal k smrti. Tvrdost útoku byla taková, že napadenému odtrhl horní čelist a nos od obličejové kostry. Soud jej nyní z obavy z dalších útoků poslal do výchovného ústavu.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Přibývá dětí, které se baví násilím

A?
Případ je pro věk pachatele odložen.

Okomentovat