16.8.19

Tereza Vlčková, Jiří Vachtl: Na záchranu planety máme 12 let, řekli v Rozstřelu studenti stávkující za klima

Pokud lidé nezačnou do 12 let zásadním způsobem omezovat emise skleníkových plynů, bude to mít katastrofické a nevratné následky, varují zástupci stávkového hnutí Fridays for Future v Česku. Zakladatel hnutí Petr Doubravský a další student a člen hnutí Marek Jankovský v Rozstřelu mluvili o neutichajícím apelu na nečinné politiky nebo známé aktivistce Gretě Thunbergové.
Z článku na iDNES.cz vybíráme:

Podle zakladatele hnutí nemají studenti na výběr než stávkovat. „Musíme stávkovat a na toto téma upozorňovat. Jestli proti někomu stojíme, tak to jsou lidé, kteří mohou něco dělat a oni to nedělají. To jsou v první řadě politici. Nejenom ti, kteří jsou teď u vlády, ale i všichni předchozí, kteří věděli, že nám hrozí klimatická krize, ale nekonali. Stejně jako všechny fosilní korporáty,“ řekl Doubravský v Rozstřelu s tím, že existuje levná alternativa v podobě obnovitelných zdrojů energie.

Studenti podle organizátorů stávek chtějí zprostředkovat dialog mezi politiky a vědci. „Nepotřebujeme, aby nás politici podporovali. Chceme, aby naslouchali vědcům. S řešením klimatické krize nemůžou přijít sedmnáctileté děti,“ doplnil Doubravský.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na záchranu planety máme 12 let

Tak to nastupující prvňáčci mají co dělat téměř až do maturity.

Vít Tomis řekl(a)...

Jsem potěšen. Takže už jen 12 let cypovin a pak zase budeme žít normálně?

Vít Tomis řekl(a)...

Jiný pohled

http://institutvk.cz/clanky/1379.html

E.Kocourek řekl(a)...

agresivní směs pokrytectví a nevzdělanosti -- Zásah na komoru! Bravo IVK! ////

už jen 12 let cypovin -- Nepodléhejte nepodloženému optimismu, V. Sluníčkáři si mezitím vymyslí (a nejspíš i prosadí) mnoho dalších nesmyslů. ////

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nemeli by ti chlapci sedet v nejakem prognostickem ustavu? 12 let? To nejak vypocitali nebo to rekla kristalova koule?
Vsude se tak priserne plytva- vyrobky na jedno pouziti, lidi vyhazuji jidlo. Retezce vyhazuji jidlo, skolni jidelny. Mohlo by se prodavat se slevou, i to jidlo z jidelen by se dalo prodavat lidem. Zbytek zkrmit prasatum, tak se to vzdycky delalo. Ten kdo nakupuje v sekaci, byva jinymi casto opovrhovan. Pestovani doma bylo nazvano unikem ze socialisticke reality. Mam psat dal? A oni to chteji zachranovat stavkovanim a tim, ze nebudou mit deti a vymyslenim dalsich kokotin. Pritom kdyby je nekdo vyvezl do klasickeho skautskeho tabora na mesic, kde neni signal, myjete se v potoce, voda se vozi v barelech a setri se s ni, neni elektrina, na zachod chodite na kadibudku- to bych chtela ty dva a dalsi videt.

Okomentovat