30.8.19

Rozhovor Britských listů: Proč ČR nemá školy, které by učily děti rovnou v angličtině?

Srílančanka Alana Kumala provozuje už pětadvacet let v Praze mezinárodní školku Global Concepts, která vyučuje předškolní děti v angličtině. Albín Sybera s ní hovořil o tom, jak neobyčejně je prospěšné, když jsou děti od útlého věku v dvojjazyčném prostředí a od dvou tří let hovoří i anglicky. Pro ně i pro jejich zemi to přináší obrovský ekonomický a sociální prospěch, velké množství cenných pracovních příležitostí. Právě proto je v současnosti množství Indů a Srílančanů na vysokých místech globálních počítačových gigantů. Je s podivem, že ani třicet let po pádu komunismu se česká vláda a MŠMT nezmohly na to, aby založily v systému českého školství školy vyučující v angličtině. Když to dokáže Srí Lanka, proč ne ČR? Mirek Topolánek svého syna samozřejmě do anglické školy posílal, ostatním mladým Čechům tuto vzdělávací možnost ovšem odepřel.
Video na Britských listech.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A nebo čínštině, ruštině, arabštině... Tedy jazyku, který se hodí v běžném životě.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ja myslela, ze jsme Cesi. Tudiz je logicke ucit se v cestine. Pokud bychom chteli rodile mluvci, pak je musime zaplatit a tomznamena zaplatit vsechny ucitele stejnou sumou, jako ty lektory, takze prdlacky vazeni.

Ygrain řekl(a)...

Nejen zaplatit rodilé mluvčí - ale zaplatit rodilé mluvčí, kteří jsou zároveň fyziky/matematiky/chemiky/ atd. a ještě to umějí učit.

Okomentovat