29.8.19

Právo: Plaga vyhodil politického náměstka ČSSD. Prý kvůli úsporám

Politický náměstek ministerstva školství Petr Pavlík končí. Pavlíka, který je předsedou pražské organizace ČSSD, odvolal šéf resortu Robert Plaga (ANO). Podle vyjádření resortu ho k tomu vedla snaha o úspory a „nízká vytíženost“.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

„Důvodem odvolání politického náměstka ministerstva školství za ČSSD Petra Pavlíka byly jednak úspory ve vedení rezortu, ale stejně tak jeho nízká pracovní vytíženost. Po dobu osmi měsíců jeho fungování totiž ministr školství Robert Plaga usoudil, že agenda, která byla náměstkovi Pavlíkovi přidělena, není tak obsáhlá, aby vyžadovala obsazení samostatného náměstkovského postu,“ sdělila mluvčí resortu Aneta Lednová.(...)

„Zjištění, že jeho kvalifikace genderisty je pro práci náměstka ministra školství nepotřebná, musí být bolestné. Jeho vyhazov však není překvapivý, protože uvedená kvalifikace je nepotřebná pro jakoukoli užitečnou práci. Pokud by ministr školství, pan Plaga, neudělal ve své funkci už nic jiného, než že z ministerstva vyhodí všechny podobné Pavlíky, tak svému rezortu a celé ČR udělá neocenitelnou službu,“ uvedl Foldyna.10 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...

Kluci se hašteří a schovávají to za šetření. Tu analýzu si mohl pan ministr udělat, než je do funkcí uvedl. Prostor k dalšímu sekání tam je.

Eva Adamová řekl(a)...

"Podle vyjádření resortu ho k tomu vedla snaha o úspory a „nízká vytíženost“."

No vida, jak se dá hezky vyjádřit, že Petřík Pavlík dělal kulové.

Vít Tomis řekl(a)...

Konečně...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pokud by... neudělal ve své funkci už nic jiného, než že z ministerstva vyhodí všechny podobné...

Vyhozením sebe sama by ovšem spáchal unikátně rituální defenestraci.

Radek Sárközi řekl(a)...

V lednu ho do funkce jmenoval.

Josef Soukal řekl(a)...

Nejvíc by českému školství ušetřil, kdyby začal u sebe.

Josef Soukal řekl(a)...

Aj, přehlédl jsem, že NP se již vyslovil podobně.

Radek Sárközi řekl(a)...

Petr Pavlík byl šéfem poradců Kateřiny Valachové a následně se stal politickým náměstkem za ČSSD ministra Stanislava Štecha. Pak za Plagy na rok tento post opustil, ale letos se vratil.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Vyrazíš dveřmi, vleze zpátky oknem.
Vyhodíš oknem, sešplhá komínem, vbublá odpadem, vloudí se jako posluha...

P. Vršecký řekl(a)...

Ale pánové, vždyť je to "vysokoškolský profesor"! Tedy učí na FHS gender. Lepší snad už je jen mladý UHL, který "učí" něco jako teorii komiksu. Ono se od těch minulých dob alespoň v něčem zas tak moc nezměnilo. Když má soudruh ten správný politický názor, tak se pro něj koryto vždy najde.

Okomentovat