23.8.19

Poděkování prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu ředitelům základních a středních škol

Z dopisu Miloslava Kaly, prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu, vybíráme: "Jsem hluboce přesvědčen, že cílem činnosti nezávislého auditora státu není jen poskytovat zpětnou vazbu poslancům a vládě, ale především přispět ke zlepšení života občanů, ke zlepšení stavu věcí veřejných. Proto jsem velmi rád, že jsme i díky Vašim zkušenostem mohli formulovat konkrétní doporučení pro Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy."


Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

jak jste patrně zaznamenali, před týdnem zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad výsledky kontroly č. 18/18, která se věnovala tématu rozvoje digitalizace vzdělávání v České republice. V rámci této kontroly jsme se obrátili i na Vás, jako na ty, kteří mají přímou zkušenost a jsou tedy těmi nejpovolanějšími, kdo má poznatky, v jakém stavu digitalizace vzdělávání skutečně je.

Oslovili jsme zástupce všech 5 535 základních a středních škol a díky 2 303 odpovědím, které jsme získali, jsme mohli vytvořit přehled o stavu digitalizace vzdělávání v ČR. Díky Vaší vstřícnosti a spolupráci se nám podařilo potvrdit některá naše zjištění, a mohli jsme tak identifikovat slabá místa, která brzdí rozvoj škol, pedagogů, správců ICT a tím i samotných žáků.

Jsem hluboce přesvědčen, že cílem činnosti nezávislého auditora státu není jen poskytovat zpětnou vazbu poslancům a vládě, ale především přispět ke zlepšení života občanů, ke zlepšení stavu věcí veřejných. Proto jsem velmi rád, že jsme i díky Vašim zkušenostem mohli formulovat konkrétní doporučení pro Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Úplné znění kontrolního závěru včetně datové přílohy s výsledky dotazníkového šetření naleznete zde: https://www.nku.cz/cz/pro-media/tiskove-zpravy/digitalizace-vzdelavani:-skolam-chybi-penize-a-msmt-neplni-klicove-ukoly-id10670/

Dovolte mi, abych Vám a Vašim kolegům poděkoval alespoň touto cestou za spolupráci, ale i za Vaši práci, která není snadná a které si velmi vážím.

S úctou

Miloslav Kala,

prezident Nejvyššího kontrolního úřadu

5 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...

především přispět ke zlepšení života občanů

Jelikož pojmy jako "zlepšení života" jsou velice subjektivní, radím panu prezidentovi, aby se soustředil (on i celý jeho úřad) na vykonávání jejich práce, a starost o "zlepšení života občanů" přenechal koňům. ////

Jirka řekl(a)...

Taková starost o zlepšení života učitelek a učitelů, školnic a školníků, kuchařek a kuchařů, uklízeček a uklízečů by nebyla marná.

Vít Tomis řekl(a)...

Já nechci, aby mi kdokoli zlepšoval život, na to si troufnu sám. Mi bude stačit, když mi život nebudou nicčit dobroserové.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Baže!
Než prospívat, je prospěšnější neškodit.

Jirka řekl(a)...

Já už zase nebyl ve střehu!

Okomentovat