15.8.19

Kateřina Perknerová: Nečekané události? Ředitelé škol vítají pomoc konzultantů

Na spoustu situací se můžete připravit, ale daleko víc je těch, které vás zaskočí. V takové chvíli je víc než vítaná pomoc zkušeného člověka, který něco podobného zažil a ví si s tím rady. I takto může z pohledu ředitelů škol vypadat účinná metodická podpora.


Z PR článku v Deník.cz vybíráme:

Od září roku 2017 jsou jeho vlajkovou lodí právě konzultanti, kteří ředitelům pomáhají s efektivním vedením škol. V současnosti jich je 60, v novém školním roce přibude dalších deset. Na zapojené škole působí dva roky a na svou roli se pečlivě připravují, většinou mají za sebou ředitelskou kariéru a odborně zaměřený kurz v délce 100 hodin.

„Dvouletá podpora škol je rozdělena do čtyř fází, které zhruba odpovídají školním pololetím. V prvním pololetí stanoví ředitelé ve spolupráci s konzultanty a pedagogy oblasti, ve kterých se škola potřebuje nebo chce rozvíjet. Následuje sestavení priorit a cílů. Ve druhém školním roce pak školy svůj akční plán realizují a vyhodnocují,“ uvádí Petr Valenta, projektový manažer NIDV.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

"Ředitelé, kteří jsou zahlceni množstvím povinností, by podle Valenty podporu konzultanta potřebovali trvale."

A nebylo by lepší, kdyby ti konzultanti dělai rovnou ředitele těch škol? Možná by to vyšlo i levněji.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Mame tu tolik instituci nabalenych na msmt- proc to nedela nekdo z nich? A co inspekce, ta by prece mela pomahat a chranit.

Okomentovat