15.8.19

Karolina Brodníčková: Škola se blíží, samoživitelé nemají na kroužky

S blížícím se začátkem nového školního roku začínají rodičům starosti. Jen pořízení školních pomůcek vyjde na několik tisíc korun. Zaplacení zájmových kroužků už se pro některé rodiče samoživitele stává luxusem. Podle průzkumu organizace Vaše výživné.cz si peníze na tyto výdaje zvládá našetřit jen 25 procent z nich.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Jiná maminka, která se svěřila na Facebooku Klubu svobodných matek, má finanční problém zajistit už předškoláka. „Jako samoživitelka mám co dělat, abych zaplatila jídelnu, a jsem zvědavá, jak se z toho zblázním, až nastoupí do školy. Asi bude muset být hlady, neboť mně na to nezbude ani koruna,“ uvedla.

Celkem 66 procent dotázaných rodičů se v průzkumu shodlo, že náklady vzrostou od září o pět tisíc korun. Zhruba pětina dotázaných platí dětem internát, jejich náklady proto vyšplhají zhruba o deset tisíc korun.

„Vzhledem k tomu, že mnoho maminek samoživitelek svou rodinu živí jen z jednoho příjmu a alimentů se buď nedočkají nikdy, případně dostávají úplné minimum, poptávka po nárazových pracích a brigádách v létě výrazně roste,“ sdělila ředitelka programu Vaše výživné.cz Iveta Novotná.


Žádné komentáře:

Okomentovat