19.8.19

Jitka Dolanská: Města i kraj zkusí přilákat učitele, nabídnou jim náborové příspěvky

Kvalifikovaný učitel stále patří v Karlovarském kraji mezi nedostatkové zboží. Řada ředitelů přemýšlí, jak zajistí výuku pro následující školní rok. Pomocnou ruku jim nabízejí některá města. Nově se k tomu chystá i kraj. Připravuje vyšší podporu pro studenty učitelských oborů, pro nové pedagogy pak motivační náborové příspěvky.


Z článku na iDNES.cz vybíráme:

„Situace se od loňska příliš nezměnila. Na základních a středních školách je velká část sboru v předdůchodovém věku. Nechali jsme zpracovat analýzu a vyšlo nám, že za pět let, kdy část stávajících kantorů odejde do důchodu, bude na základních a středních školách v kraji chybět více než tisícovka učitelů,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Jaroslav Bradáč.

Nejhorší situace je podle něj na základních školách. „Je třeba také rozlišit otázku kvalifikovanosti a aprobovanosti. Učitel může být kvalifikovaný, ale pokud neučí obor, na který má aprobaci a který vystudoval, může to být také problém,“ dodal Bradáč.

Nedostatky systému vidí například v tom, že čerství absolventi pedagogických fakult do praxe nespěchají a často si vybírají zaměstnání, jež s učitelstvím nesouvisí.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

motivační náborové příspěvky

Možná než náborové příspěvky by nové učitele více motivovalo motivační utlumení kdejaké pitominy, kterou si kdekdo vymyslí a na učitele bez rozpaků navalí. Ředitelem školy počínaje, přes rodiče, zřizovatele, školní inspekci, a ministerstvem konče.

ema řekl(a)...

nebo třeba ukládání úkolů, které starší kolegové dělat odmítají, úklid dvacetiletého bordelu v kabinetě po kolegovi, který odešel do důchodu, nebo velmi motivující roční smlouvy, které s nimi po dvou až třech letech škola neobnoví. Ředitelé si tyto mlaďochy a nové kolegy mezi sebou vyměňují, něco na způsob: "Mám tady už třetí rok učitelku biologie, zeměpis, nechcete jí někdo? Ředitelé ve městě si mnou ruce, jak to hezky a hlavně levně zařídili, jenomže schopný mlaďoch po pár "výměnách" odchází někam, kde sice taky není jistota, ale za tu nejistotu je daleko lépe placený.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ono toho bude víc, proč mladí nepřicházejí a starší odcházejí.
Třeba i z toho důvodu, že nemají potřebu nechat kdejaké trdlo, které samo ve škole ledvá prolézalo, do sebe navážet jenom proto, že to trdlo plodí potomky k obrazu svému.
A ještě je podněcuje.

Ivo Mádr řekl(a)...

"A ještě je podněcuje"

Dotyčná trdla už ví kam se obrátit, vyučujícího obejdou velkým obloukem. Někdy si zajdou stěžovat řediteli školy, ale jistější je si poplakat u zřizovatele nebo na ČŠI. A pak se teda dějí věci! Z učitele se stává "blb na n-tou", který vlastně nemá vůbec právo učit. Snad jedinou obranou učitele je pak, že si pořídí důkazy a začne se soudit. Tady znám již mnoho případů, že učitelé spor vyhráli. Bohužel, je to časově a finančně náročné, s nejistým výsledkem.

Nicka Pytlik řekl(a)...

si pořídí důkazy

Veškerá učitelova pedagogická dokumentace je k dispozici běžně. Práce žáků se musí archivovat v průběhu celého školního roku. Pak už nezbývá než důsledně pořizovat a ukládat audio, a nejlépe video záznamy z průběhu zkompetentňovací hodiny a veškerého jednání z mimo učebnového jednání s žáky i jejich rodiči.
V dnešní době žádný problém. Žáci tak činí běžně, ale kupodivu se o to ve svých stížnostech vesměs neopírají.

Okomentovat