12.8.19

Jaroslav Mašek: iPrázdniny s učiteli 8: Moje prázdninové přání v grafice

V osmé aktivitě prázdninové akce Virtuálního Digicentra s názvem iPrázdniny s učiteli budeme vytvářet grafická přání.


Prázdninové přání v grafice

V kavárně hotelu Ambos Mundos je dnes opět plno. Sešel jsem dolů z pokoje č. 510 trochu mezi lidi, abych tu načerpal energii a přišel na jiné myšlenky. Když člověk celý den píše zavřený v hotelovém pokoji, musí aspoň večer vyjít ven. Číšník Mario mi přináší mé oblíbené Daiquiri a já pozoruji dění kolem.

Při vystupování ze železného výtahu, který tu v hotelu funguje už neuvěřitelných sto let, jsem si všiml plakátu u hotelové recepce, který zve hosty na zítřejší taneční večer. Té akce se ale nezúčastním, mám totiž namířeno do nedalekého baru El Floridita, kam chodím načerpat novou inspiraci.

Místní plakát mě však přivádí na myšlenku naší další aktivity. Co kdybychom něco podobného vytvořili také? Nemyslím pozvánku na akci, ale něco jiného – přání učitelům a všem účastníkům iPrázdnin s učiteli. Níže najdete to mé. A jaké bude to vaše?

El Floridita, Havana (foto: Jaroslav Mašek)

Zadání aktivity

  1. Vytvořte prázdninové grafické přání pro učitele a účastníky iPrázdnin.
  2. Na portálu iPrázdniny s učiteli jej publikujte dle návodu níže.

Jak a v čem vytvořit grafiku s přáním

přehledu grafických nástrojů v minulém dílu jsem záměrně vynechal jeden, který si možná nejvíc zaslouží naši pozornost a který se výborně hodí pro dnešní aktivitu.

Canva se právem řadí mezi nejlepší platformy pro tvorbu jednoduché grafiky. Navíc existuje kromě cloudové verze také v té mobilní.

Z dalších alternativ stojí za zmínku Adobe Spark (či mobilní Adobe Spark Post) nebo Stencil.
Přání lze také vytvořit v libovolné aplikaci typu „text on photo“, např. Fontmania (iOS i Android) či Typorama (iOS). Mrkněte do svého obchodu.

Ukázka prostředí a vybraných šablon aplikace Canva

Mé přání pro vás vytvořené v aplikaci Canva


Celý článek na spomocnik.rvp.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat