5.8.19

Jaroslav Mašek: iPrázdniny s učiteli 7: Moje prázdninová infografická hádanka

V sedmé aktivitě prázdninové akce Virtuálního Digicentra s názvem iPrázdniny s učiteli budeme vytvářet infografické hádanky.

Hádanka v infografice

Myšlenkami jsem stále tam. Procházím se podél Atlantiku na dlouhé, několikakilometrové promenádě, kde se to hemží lidmi všech věkových kategorií. Občas mě někdo zastaví a chce, abych ho vyfotil. Na chvíli se spolu dáme do řeči a zase se rozcházíme každý svým směrem.
Na pláži je i v dnešním chladném letním počasí poměrně dost lidí. Někteří se dokonce i koupou! Teplota vody je kolem 20 stupňů. Tohle opravdu není nic pro mě. Raději se vydávám do nedaleké kavárny. Je čas napsat další díl iPrázdnin a k tomu si dát místní horkou čokoládu. Je božská.
Do centra se vydávám delší cestou podél pobřeží. Místní vlhký vzduch mi dělá dobře, a přestože zde poměrně silně fouká, nevadí mi to. Jsem už na to zvyklý.
 ---------------
Možná jste poznali, že moje myšlenky jsou nyní na míle daleko od pobřeží Kuby. Ale kde to tedy jsem? Nechám vás hádat. Napovědět vám ovšem může moje infografika níže. Nezkusíte podobnou infografickou hádanku také?

O čem či o kom bude, je zcela na vás.

Zadání aktivity

  1. Vytvořte infografickou hádanku na libovolné téma a nechte ostatní, aby na ni přišli.
  2. Na portálu iPrázdniny s učiteli publikujte vámi vytvořenou infografiku dle návodu níže.

Jak a v čem vytvořit infografiku

Nástrojů na tvorbu infografik a dalších grafických návrhů je dnes celá řada. Většinou jde o cloudové aplikace, kdy vám na práci s nimi postačí pouze prohlížeč. Z bezmála dvou desítek bych dnes rád zmínil dvě, které mě zaujaly nejvíc a které jsem také vyzkoušel.

Infogram

Ukázka infografických šablon v aplikaci Infogram

 Piktochart

Ukázka infografických šablon v aplikaci Piktochart

Obě výše uvedené platformy nabízí řadu šablon nejen pro infografiky, ale pro vytváření vizuálních prezentací, plakátů, reportů, letáčků ad., mají edukační licenci a poměrně slušné možnosti i ve verzi zdarma, která plně dostačuje, pokud budete chtít daný nástroj vyzkoušet, ať už sami, nebo se svými žáky.

Ukázka infografiky v aplikaci Infogram
Celý článek na spomocnik.rvp.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat