26.8.19

ČŠI: Nedostatek kvalifikovaných a zejména aprobovaných pedagogů nemá pouze dopad na zajištění samotné výuky, ale zejména na vzdělávací výsledky žáků

Česká školní inspekce publikovala na své stránce Česká školní inspekce - analýzy, data, publikace na sociální síti Facebook graf s komentářem: "Nedostatek kvalifikovaných a zejména aprobovaných pedagogů nemá pouze dopad na zajištění samotné výuky, ale zejména na vzdělávací výsledky žáků. Ve školách, jejichž ředitelé uvedli, že nedostatečně kvalifikovaní (tedy neaprobovaní) pedagogové omezují výuku, vykázali jejich žáci výrazně horší výsledky z matematiky. Více v analýze PISA 2015."

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

"Ve školách, jejichž ředitelé uvedli, že nedostatečně kvalifikovaní (tedy neaprobovaní) pedagogové omezují výuku, vykázali jejich žáci výrazně horší výsledky z matematiky."

Tak to je vážně překvapení!!! A ke zjištění této skutečnosti jsme vážně potřebovali testy PISA? A co se za ty čtyři roky od tohoto překvapivého zjištění udělalo, aby se tento neuspokojivý stav napravil?

Jiri Janecek řekl(a)...

Co ten graf jako ukazuje? Vysledky binarni ankety mezi tisicovkou reditelu?

Nebylo by treba zajimavejsi ukazat srovnani podilu aprobovani-neaprobovani-nekvalifikovani v ruznych zemich OECD?

Okomentovat