30.8.19

Barbora Buřínská: Zpátky do školy: pomůcky vyjdou na tisíce

Hypermarkety, stejně tak on-line obchody nabízející výbavu školáků, v současné době doslova praskají ve švech. Poslední prázdninový týden a první dny školního roku jsou tradičně nejsilnějším obdobím v prodeji papírenského zboží. Mnozí rodiče se snaží využít i zajímavých slev, které u školních potřeb nyní dosahují i desítek procent.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Bohužel stále ještě je dost rodin, kterým finanční situace neumožňuje náklady na vybavení školáků zvládnout. Může jim však pomoci stát, rodiče v tíživé finanční situaci totiž mohou žádat o tzv. mimořádnou okamžitou pomoc ve výši až 34 100 korun. Ta může být vyplacena jen jednou v kalendářním roce a je určena na nákup školních pomůcek, uhrazení jízdného, školy v přírodě, kroužků.

Finanční příspěvek na pohybové aktivity nebo kroužky pak poskytují například i městské části, jak se o tom přesvědčila paní Hana, matka prvňáčka z Prahy 11. „V červnu jsme dostali seznam věcí, které máme budoucím prvňáčkům nakoupit. Vyčkávala jsem na slevové akce na konci prázdnin. Naštěstí jsem ale včas zjistila, že skoro všechny pomůcky kromě penálu a aktovky dětem věnuje městská část.“

Někteří rodiče se kvůli nákupu školních pomůcek i zadluží. Podle průzkumu společnosti Kruk tak již v minulosti učinila zhruba desetina českých rodičů.

Žádné komentáře:

Okomentovat