11.7.19

Ze sociálních sítí: Jak by podle vás měl vypadat systém dalšího vzdělávání a podpory profesního rozvoje pedagogických pracovníků?

Edu2030+ komentuje na sociální síti Facebook budoucnost DVPP: "Systém dalšího vzdělávání nastavit tak, aby napomáhal diagnostice vzdělávacích potřeb školy a jejich učitelů a dokázal je z větší míry saturovat on-site (intervize, resp. supervize; on-site oborově didaktické resp. pedagogické vzdělávání – ať už elektronickou formou s dostatečnou nabídkou kvalitních metodických materiálů, nebo spoluprací s metodickými kabinety, univerzitami, jinými školami atd.)."I to je jedním z diskutovaných nástrojů strategické linie zaměřené na podporu učitelů, ředitelů a dalších pracovníků ve vzdělávání. Více na webu MŠMT.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

78 %?

K smíchu, protože systém DVPP je v rozkladu a systém, který by měl zajišťovat na VŠ možnost rozšíření aprobací rovněž. Vysoké školy si v tomto směru dělají, co chtějí, a na DVPP plnou vahou dopadly eurofondy, které způsobily, že se např. v poslední době rozšířila nekvalitní školení na inkluzi na úkor didaktických školení, kterých ovšem bylo už předtím jako šafránu. Rozbalte si nabídku NIDV a posuďte sami.

Učitelé jsou navíc na nesmyslná inkluzivní školení naháněni jako ovce, protože ze šablon je to přece zdarma.

Nicka Pytlik řekl(a)...

na nesmyslná inkluzivní školení naháněni jako ovce

Čačští rekové nejsou k mání.
Není nikoho, kdo by ty augeioidní dotační chlévy vyčistil a dobytek na jinou pastvu vyhnal.

Okomentovat