6.7.19

TN.cz: Francie řeší skandál u maturit. Studentům hrozí trest za spiknutí

Francouzská policie vyšetřuje úniku matematické části letošní maturitní zkoušky. Zadržela dohromady 19 středoškolských studentů ve městech Paříž a Marseille, kterým hrozí obvinění z podvodu na zkoušce, narušení důvěry i spiknutí.

Z článku v TN.cz vybíráme:

Není to první problém, který ve Francii řeší v souvislosti s matematickou částí maturity. K zadání se prostřednictvím aplikace WhatsApp dostaly v červnu tisíce studentů. Francouzské školství v současnosti řeší i protesty některých pedagogů.

Výsledky maturitních testů by měly být zveřejněny v pátek, někteří středoškolští učitelé je odmítají zveřejnit. Podle webu The Times protestují tak proti plánované reformě školství, která by měla začít platit od roku 2021. Jejím cílem je klást větší důraz na průběžné hodnocení studenty a naopak menší na výsledky závěrečných zkoušek.

9 komentářů:

Jiří Kostečka řekl(a)...

Ajaj, vy zkostnatělí francouzští kantoři - Botlíka s Lippmannem na vás!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jejím cílem je klást větší důraz na průběžné hodnocení studenty a naopak menší na výsledky závěrečných zkoušek.

To dává smysl.

Tajný Učitel řekl(a)...

To je spíš velezrada. Prý to nebylo možné a jejda. Ono to možné je.

Vít Tomis řekl(a)...

Francouzi už rezignovali na výuku matematiky na středních školách. Ale na druhou stranu mohli na některých středních školách žáci kouřit, protože na ulicich je nebezpečno, tak aby nevycházeli z budov.
Berme si tedy příklad nejen z Finska, ale i z Francie.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Francouzi už rezignovali na výuku matematiky na středních školách.

A s tou rezignací začali původně na které úrovni? Té základní, a nebo vysoké?
Pytlici na svých zahraničních studiích měli pár spolužáků z jedné bývalé francouzské kolonie. Byli to vesměs excelentní matematici. Ptali se jich pytlici, kde že takové znalosti pochytili. Prý bifloidní školský systém. Jeden z pozůstatků té koloniální nadvlády.
Jo jo. Časy se mění. Leccos jde zcela a s konečnou platnosti do hajzlu.

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Jejím cílem je klást větší důraz na průběžné hodnocení studenty a naopak menší na výsledky závěrečných zkoušek. - to jako že se studenti budou hodnotit sami? To nám pak ale prudce vzroste "vzdělanost". Nebo že by tady někdo neuměl česky?

Eva Adamová řekl(a)...

Že by problém se skloňováním? Tak ten je už běžný i v televizi u lidí, u kterých by to člověk neočekával. Např. nedávno mne dost pobavil sportovní komentátor patvarem obama nohama a tím, že do správného tvaru se trefil až při čtvrtém pokusu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

obama nohama

Nohama bude nejspíš sestřenice Baracka.

Karel Lippmann řekl(a)...

Pane Kostečko, nevím sice s čím, ale souhlasím. Nezvratným argumentem a čirou pravdou je vše, co řeknete. Vysvětlovat a zdůvodňovat netřeba. Neb tak to chtějí Bůh či Příroda.

Okomentovat