21.7.19

Tereza Kostková, Elena Horálková: „O jídle by se mělo učit už na základních školách,“ říká šéfredaktorka časopisu F.O.O.D

„Mně by dávalo smysl, kdyby se o jídle učilo už na základní škole. Co tělu škodí nebo naopak prospívá,“ přemýšlí nahlas Darina Křivánková. „Tím vzniká prostor pro to, aby se například internetem šířila řada mylných informací. Takže tápeme. Ale držela bych se zdravého selského rozumu.“
Záznam pořadu na webu Českého rozhlasu Dvojka.

2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Jezismarjaaaa, to jsou zase kydy. Proc se tak verejne lze o skolach?????

Ferda44 řekl(a)...

Kromě jídla je nepochybně podobně vážným problémem i chování řidičů na železničních přejezdech. A rodiče, kteří nezřídka jezdí přes koleje na červenou, to evidentně děti nemohou správně naučit. A tak by asi bylo vhodné i toto téma zařadit do výuky škol.
A našla by se i další klíčová témata - např. kompetence k utírání si nosu, jak a koho lajkovat, zda a jak je správné pozdravit pocestného atp.
Ve školách se totiž děti zabývají zbytečnostmi, protože takové čtení, počítání, znalost historie a další podobné drobnosti se přece dají vyguglit a na takové ty skutečně důležité kompetence (a že by jich bylo) nezbývá čas.
Takový táta parťák by mohl vyprávět.

Okomentovat