18.7.19

Petr Vybíral: Začlenit problémové dítě do společnosti? Trvá to léta, říkají v dětském domově

Dětský domov se školou pečuje především o děti s poruchami chování. Šikana, agresivita, nerespektování autorit nebo záškoláctví. To je jen část problémů, se kterými se pracovníci u dětí, které se jim dostávají k rukám, setkávají. Až o sedmatřicet takových se dokáží postarat v Jihlavě.


Z článku v Deník.cz vybíráme:

Protože za náročnou práci ve škole, kam se běžní žáci nedostanou, mají učitelé příplatek za ztíženou práci, daří se zaměstnávat také muže. „Jsou to asi dvě třetiny našich pedagogů, to odpovídá i poměru dětí,“ potvrzuje Vovsík.(...)

Dětský domov vede Radek Vovsík už od roku 1999. Po jeho nástupu nastaly razantní změny. „Nemělo to tady dobrou pověst. Během čtyř let se mi podařilo vyměnit celý tým,“ popisuje Vovsík. „Dodnes tady zůstala jen paní účetní,“ směje se.

Že se změnilo mnohé, potvrzují i bývalí žáci. „Výchovňák byl jen pro děti, se kterými si nikdo ve školách nevěděl rady. Byli jsme tady všichni spolu zavření a fasovali jsme stejné teplákovky, civil jsme mohli nosit jen, když jsme šli ven,“ vzpomíná dnes už čtyřiatřicetiletý Bob, který v dětském domově pobýval před více než dvaceti lety.

Žádné komentáře:

Okomentovat