10.7.19

Michal Komárek: Stane se ministerstvo školství klíčem k řešení vládní krize?

Výměna ministra školství je jednou z možností, které by mohly vyřešit vládní krizi. Není to snad varianta nejpravděpodobnější, přesto stojí za to věnovat jí pozornost. Nikoli kvůli vládní krizi samotné, nýbrž kvůli tomu, co vypovídá o vážnosti, které se u nás těší ministerstvo školství. A školství jako takové.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

Jistě, jiná část učitelů a odborníků Plagu kritizuje například za to, že nepřehodnotil inkluzi a neprosadil ráznější zvyšování platů. Že ohledně maturity a přijímaček jen prohlubuje chaos a nejistotu. Spolek Pedagogická komora dokonce připravuje vyhlášení stávkové pohotovosti.

Každopádně se toho na ministerstvu právě teď děje mnoho podstatného. Nicméně pro premiéra a další politiky to není důležité. Ministerstvo školství je jen slabý resort, který lze kdykoli nabídnout do výměnného obchodu.

Robert Plaga nepochybně není nenahraditelný spasitel českého školství. Hra o jeho pozici je ale součástí pro českou politiku typického přístupu ke školství: budoucnost školství není ničím ve srovnání s budoucností vlády.


3 komentáře:

E.Kocourek řekl(a)...

Komárkův text vypovídá o vážnosti, které se u Komárků těší pravdivost a věrný popis reality. Nic moc. ////

Nicka Pytlik řekl(a)...

ohledně maturity a přijímaček jen prohlubuje chaos

Jeden pytliků známý tuhle říkal, že ohledně manželky spolu žijí svorně.
Ti dnešní šéfredaktoří jim není rovno.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nechapu. Jak by mohlo msmt vyresit vladni krizi.?

Okomentovat