4.7.19

Martin Komárek: Těším se na „vejšku“. Ona je však slabá

Ministerstvo školství s povděkem zjišťuje, že čerství maturanti mají větší zájem o pedagogické fakulty. Pravděpodobně je přilákal nárůst učitelských platů. Je dobře, že budeme mít víc učitelů. Budou však takoví, jaké země potřebuje, tedy skvělí?


Z glosy v Deník.cz vybíráme:

Moc šancí k tomu nemají. Karlova univerzita se v mezinárodním srovnání potácí na konci první třístovky vysokých škol. Další nejlepší jsou v pětistovce a šestistovce. Že to na malou zemi není úplně špatné? Jistě, pokud se chceme smířit s průměrem a s tím, že nejvyspělejší země nikdy nedoženeme.(...)

Zájem o studium pedagogiky je skvělá věc. Jenže podle hodnocení našich vysokých škol je takřka jisté, že budoucí učitelé nebudou školeni špičkově. To přenesou na své žáky. Země, která nemá výjimečné školství, nemůže ani snít o tom, že by mohla hrát první ligu v životní úrovni.14 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...

"Pražská zoologická zahrada je v první desítce nejlepších zoo světa. Proč nemohou být ve své kategorii stejně úspěšné vysoké školy?"

To je teda maso…

Jeden slunickovy levicak, druhy pragmaticky pravicak, ale oba stejne povrchni hnupi… Byl jejich obecne respektovany otec stejne prazdna nadoba?

Radek Sárközi řekl(a)...

Studenti, kteří se hlásí na pedagogické fakulty na základě dezinformací o výši platu učitelů, budou po státnicích nemile překvapeni...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Pražská zoologická zahrada je v první desítce nejlepších zoo světa.

Jakpak si asi stojí český novinář?

Eva Adamová řekl(a)...

"Karlova univerzita se v mezinárodním srovnání potácí na konci první třístovky vysokých škol. Další nejlepší jsou v pětistovce a šestistovce. Že to na malou zemi není úplně špatné? Jistě, pokud se chceme smířit s průměrem a s tím, že nejvyspělejší země nikdy nedoženeme."

Uvádí se, že po celé zeměkouli je téměř 40 000 vysokých škol, takže umístění v první pětistovce či tisícovce není nic průměrného a o potácení se Karlovy univerzity nemůže být ani řeči, to jen pan Komárek se potácí mezi nálepkou podrůměrného novináře a nálepkou podprůměrného politika.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Školu tvoří učitel a jeho žáci. Od nepaměti.
Škola je tak slabá, a nebo silná, jak slabí, a nebo silní jsou její žáci.
Jeví-li se silným žákům jejich učitel slabý, nechť si najdou silnějšího. Mnohdy to však bývá spíš tak, že silný učitel je vyměněn za slabého na úpornou žádost žáků a jejich rodičů. To u těch nižších stupňů škol.
Poměrně prekérní situace nastává, když student setrvává na slabší škole nemálo let nad dobu nezbytnou pro její zdárné absolvování, a nebo odchází už po pár letech, když vyjde najevo, že tolik poodkládaných zkoušek prostě úspěšně složit nelze.
Samozřejmě ale proto, že obor studia přestal už studenta oslovovat a že děkan je debil!

poste.restante řekl(a)...

Byl jejich obecne respektovany otec stejne prazdna nadoba?

Nebyl. Znal jsem ho osobně jako velmi inteligentního, vzdělaného a vtipného starého pána.
Jistě, nemusel byste souhlasit s jeho názory, koneckonců byl to výrazný levičák.
Ale rozhodně to nebyl hlupák.
Docela rád bych se ho zeptal na tu cenzuru a demagogii, které předvádí jeho syn na České škole.

Nicka Pytlik řekl(a)...

rozhodně to nebyl hlupák

Jak se pytlici kdysi dozvěděli o jednoho vzdělavatele učitelů, inteligentní rodiče mívají zpravidla inteligentní dítě. Čas od času se ale stane, že ne. Nakonec, tak nějak pravil vzdělavatel, 'plus a plus dá někdy, a znáte to z matematiky, mínus'.
Měli by bratři svorně založit nějakou řádně silnou školu. Pro inspiraci slabochům.

Ygrain řekl(a)...

Vedro několika minulých týdnů se evidentně podepsalo na výkonnosti některých orgánů. Pan Komárek by si měl pořídit klimatizaci.

P. Vršecký řekl(a)...

No panečku, on je neomarxistický cenzor české školy bratr politického oportunisty Komárka a syn socialistického ekonoma (není to protimluv?) Komárka, který se zřejmě do konce života nestyděl za spolupráci s hromadným sadistickým vrahem Che Guevarou? Tak to už mi leccos zapadá do sebe.

V. řekl(a)...

Martin Komárek je pravičák?

P. Vršecký řekl(a)...

Martin Komárek je pravičák?

Jak jste proboha na takovou myšlenku přišel? Martin Komárek je učebnicový příklad oportunisty, v začátcích ANO jedna z předních Andyho loutek. Oportunista není pravičák nebo levičák, nýbrž přesvědčený stoupenec pouze jedné "strany", totiž strany vlastního prospěchu. Ale raději oportunistu, než cenzora z České školy. Obávám se, že ten těm "myšlenkám" současného progresivismu a euromarxismu upřímně věří, o to je nebezpečnější.

V. řekl(a)...

Jeden slunickovy levicak, druhy pragmaticky pravicak,
Jen jsem reagoval na tento komentář.

jejich obecne respektovany otec
Stejně mě udivuje i tato pasáž...

P. Vršecký řekl(a)...

Aha, tak to se omlouvám. Víme tedy oba, že oportunismus nemá s pravičáctvím nebo levičáctvím naprosto co dělat. Pro oportunistu jsou to jen výtahy. Ostatně ANO bych pravicovou stranou nenazval ani v těžké opilosti.

P. Vršecký řekl(a)...

Jinak být "obecně respektovaný" a přitom celý život hlásat bludy, to je taky poměrně zajímavé, souhlasím :-) Kdo jen to mlel začátkem devadesátek o "marce za korunu", nevzpomínáte si? :-)

Okomentovat