11.7.19

Kateřina Perknerová: Školský výbor dál zůstává bez předsedy. ANO blokuje kandidáta ODS

Budoucnost maturit, peníze na platy učitelů, příchod praktiků bez pedagogického vzdělání do škol, to všechno jsou pro žáky, učitele a rodiče klíčové záležitosti, které bude projednávat sněmovna. Garančním orgánem pro tyto zákony bude školský výbor. Ten je ovšem už třetí měsíc bez předsedy, jímž byl až do poloviny dubna Václav Klaus jr.


Z článku v Denik.cz vybíráme:

„Jestli bude pan Baxa předsedou, záleží čistě na dohodě mezi ANO a ODS, k níž zatím nedošlo,“ říká Bartoň s tím, že jako Plzeňák by si přál, aby se Baxa plně věnoval poslanecké a řídící práci ve výboru a vzdal se funkce primátora. Právě mezi ANO a ODS to ale skřípe. Poslanec a člen výboru Ivo Vondrák Deníku sdělil, že Baxovi hlas nedá.

„Velmi se lišíme v názoru na další vývoj našeho školství,“ zdůvodnil svůj postoj. Bez deseti hlasů poslanců ANO se ale předseda bude vybírat jen těžko.

Další místopředsedkyně výboru a exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) Baxu volit bude: „Respektuji vůli voličů, poměry sil ve sněmovně a dohody. Na politikaření zde není prostor. Stejně tak je důležité, aby měl předsedu podvýbor pro regionální školství. V těchto měsících by obě tělesa měla být v plné síle a aktivní.“ Podobně situaci vidí i její kolega z KDU-ČSL Jiří Mihola.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Školský výbor dál zůstává bez předsedy.

A ministerstvo kultury bez ministra podle koaliční dohody.
Není malých rolí, ministerstev a výborů.
Kdejaký kašpárek dokáže z čehokoli udělat pořádný teátr. A jedno, jestli to je drama, a nebo fraška. Školství i kultura má konečně pozornost médií, kterou si zaslouží.

Simona CARCY řekl(a)...

Baxa by nebyl řešením. Nevěřila bych, že budu v něčem souhlasit s ANO, ale v tomhle mají pravdu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Baxa by nebyl řešením.

To je klidně možné a možná i pravděpodobné.
Jde jen o to, že pokud podle nějaké dohody má některá ze stran nárok na delegaci někoho do nějaké funkce, nechť tam ve svojí zodpovědnosti za možné následky deleguje, koho uzná za vhodné. Což by zřejmě mělo být ostatními stranami akceptováno. I kdyby ten delegát měl být třeba Hurvínek.
I když to by bylo zřejmě, a nejen v oblasti školství, vůbec to nejlepší.

Okomentovat