3.7.19

Kateřina Perknerová: Ministr školství slučuje ústavy, odbory se bouří

Šuškanda se stala realitou. „Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) a Národní ústav vzdělávání (NÚV) se k 1. lednu 2020 sloučí. Nástupnická organizace zatím nese pracovní název NIDV+,“ potvrdila Deníku tisková mluvčí resortu Aneta Lednová.


Z článku v Deník.cz vybíráme:

„Sloučením dojde ke komplexnímu pokrytí cílových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků. Jejich metodické vedení, obsah i vzdělávání budou řízeny z jednoho centra. Bude tak zajištěna větší přehlednost i efektivita,“ vysvětluje náměstek pro oblast regionálního školství Václav Pícl. Resort přiznává, že jedním z důvodů sloučení je redukce zaměstnanců a s tím související úspory v resortu. „Kolik míst to přesně bude, je předmětem jednání,“ dodává Lednová.

Krok ministra školství přijal kladně místopředseda Senátu Jiří Růžička: „Sloučení NÚV a NIDV vítám, školskou problematiku je třeba řešit koordinovaně a efektivně, je zbytečné štěpit síly.“


Rozhodnutí úřadu zato odmítá šéf školských odborů František Dobšík, který o něm doposud oficiálně neví. „Velmi dobře si pamatuji rušení pedagogických center pod praporem úsporných opatření, Ústavu pro informace ve vzdělávání a násilné slučování dalších odborných ústavů. Redukce činností žádnou efektivitu nepřinesla. Citelně chybí podpora učitelů v metodických a odborných kompetencích. Nelze tedy souhlasit s další likvidací už tak velmi omezeného odborného zázemí pro pedagogy,“ uvedl pro Deník.


1 komentář:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

odbory se bouří

A jak to vypadá, když se ČMOS bouří? Dobšík vyrazí v novém triku? (Mělo by být žluté.)

Okomentovat