12.7.19

Jiří Pánek: Učitel klečící na žákovi nepochybil. Nadávat však neměl, míní inspekce

Česká školní inspekce (ČŠI) uzavřela vyšetřování incidentu ze Základní školy na pražském Zlíchově. Žáci na dvou videích zachytili, jak se učitel „pere“ s osmákem a nadává mu. Podle inspektorů pedagog znehybňoval agresivního školáka a postupoval správně. Jeho nadávání však v pořádku nebylo.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Zákonní zástupci žáka byli školou informováni o tomto mimořádném postupu školy při řešení a eliminaci agresivních projevů chování jejich syna. Škola doložila, že tyto projevy chování žáka řešila s jeho zákonnými zástupci a ve spolupráci s příslušnými pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí,“ vyplývá ze závěrů vyšetřování inspekce, které má redakce k dispozici.

Podle inspektorů bylo jednání žáka pro něj, jeho spolužáky a pedagogické pracovníky školy natolik ohrožující, že bylo potřebné chlapce na nezbytně nutnou dobu omezit v pohybu.

„Šlo o velmi nevhodné chování, vulgární projevy. To samo o sobě by nepotřebovalo fyzický zákrok, ale pak šlo také o fyzické ataky ve smyslu házení školního vybavení, nábytku a něčeho takového po třídě. Tento žák byl v naprosto excitovaném stavu. Všechny ohrožoval,“ upřesnil náměstek ČŠI.


3 komentáře:

Simona CARCY řekl(a)...

ČŠI: klečet na žákovi je správné. (náměstek UŠI)

Nicka Pytlik řekl(a)...

Vy jste prostě takoví malí parchanti

Ono jich tam bylo víc? Ještě, že ten učitel nepoužil ale vyloženě vulgární slovo 'velcí'. To už by bylo na upozornění stran porušení pracovních povinností a morálního kodexu učitele.

žák byl v naprosto excitovaném stavu. Všechny ohrožoval

A co? Bude ten chlapec alespoň napomenut třídním učitelem?
A co až nebude poblíž nějaký fyzicky zdatný učitel? A kolik takových případů je po republice? Už se školní inspekce ochranou běžných dětí před těmi nezdárnými?
Tak možná, až se na přilepšenou k platu na to budou moci počerpávat fondíky...
To je tedy síla!

Ivo Mádr řekl(a)...

"A co až nebude poblíž nějaký fyzicky zdatný učitel?"

Tak si počet nepřeživších přečteme v masmédiích. Evidentně máme oproti školám v USA co dohánět.

Okomentovat