18.7.19

Jakub Lucký: Je finské školství tak úžasné?

Finské školství je známé svými úspěchy v mezinárodních testech, v rámci národního vzdělávání ale děti skoro žádnými testy neprocházejí. V čem jsou tedy tak dobří?
Nahrávka na webu Českého rozhlasu Plus.

1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...

"Finské školství je známé svými úspěchy v mezinárodních testech, v rámci národního vzdělávání ale děti skoro žádnými testy neprocházejí."

Děláte, jakoby naše děti byly stále podrobovány nějakým testům. Testy ČŠI se vždy týkají jen určitého vzorku škol. Naši školu už tři roky žádný test netrefil, jen bohužel stále blbneme v devítce s testy SCIO, ale to je bohužel přitroublá volba našeho vedení. Takže děti v podstatě procházejí povinně jen přijímačkami a testy u maturity. Takže se dá konstatovat, že naše děti také skoro žádnými testy neprocházejí. Navíc naše postavení v mezinárodních testech je narozdíl od Finska dost ovlivněno Romskou populací, ostatně Francie a Německo se svou hordou přistěhovalců také na špičku v testech koukají z povzdálí.

Okomentovat