24.7.19

Ivan Štern: Hanák našel v Německu spřízněné duše

Prezident českého svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák během několika málo dnů vešel ve známost dokonce nadvakrát. Nejprve chtěl naplácat čtrnáctiletým puberťákům, co chodí v pátek za školu, aby mohli protestovat proti liknavosti politiků v otázce změny klimatu a demonstrovat tak zájem o vlastní, v této souvislosti nijak lákavou, budoucnost.
Z komentáře na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

Pozapomněl jen, že studenti neprotestují proti tomu, že je téma málo přetřásáno, ale proti tomu, že se o něm hodně mluví, ale málo pro ně opravdu koná. Pan ministr sám s podobnými pokutami počítá hned po letních prázdninách.

Mannheimský mluvčí mu vzkázal, že studenti sice uznávají povinnost školní docházky; za daných okolností prohlubující se klimatické krize však vidí jako potřebnější dávat přednost občanské neposlušnosti.

Nevím, zda by pan Hanák studentům nenaplácal alespoň nyní. Ač mají letní prázdniny, místo aby si užívali, chodí mladí Němci dál tvrdohlavě každý pátek demonstrovat.


2 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Dřív se o prázdninách vždy psalo o tom, jak žralok sežral v moři učitelku. No jo, pokrok nezastavíš...

Vít Tomis řekl(a)...

Článek jsem si poctivě přečetl, dvakrát. Autor přešel informaci, že 6 udatných bojovníků dostalo pokutu za záškoláctví v době prázdnin. Jsou debilové na radnici nebo v redakci?

Vzhledem k tomu, že se píše o Mannheimu, kde prázdniny začínají 29.7., bych řekl, že pan redaktor je normální lhář, protože si tito hrdinové ještě prázdniny neužívají.

Okomentovat