30.7.19

Eva Kolovrátková: Domácí úkoly k prázdninám nepatří, radí rodičům psychologové. Děti by ale měly číst

Během prázdnin by děti neměly dělat domácí úkoly, volno mají od toho, aby si od školy odpočinuly. Shodují se na tom dětští psychologové, které oslovila Česká televize. Dva měsíce bez výuky by ale podle nich měly děti využít pro zlepšení angličtiny, denně by také měly číst. Opakovat průběžně učivo doporučují psychologové slabším žákům. Jejich rodiče by se ale měli vyvarovat slov „učit“ nebo třeba „matematika“. Větší smysl má třeba počítat jablka nebo číst etikety výrobků v supermarketech.
Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Jako určitou výjimku vnímají psychologové čtení. „Děti dnes čtou špatně. Měly by číst každý den. Alespoň čtvrt hodiny denně, bez ohledu na to, jestli jsou prázdniny, nebo ne. Než to dokonale ovládnou, aby se pak mohly pomocí četby vzdělávat,“ podotkl Mertin.

Přitom je důležité, aby děti četly, co je baví. „Nenutit je do něčeho takového, jako že musí přes prázdniny přečíst deset knih. Ať si děti čtou knížky, které chtějí a které je baví. Povinnou četbu budou mít zase deset měsíců ve škole,“ nastínila ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4 Galina Jarolímková.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

"Dva měsíce bez výuky by ale podle nich měly děti využít pro zlepšení angličtiny, denně by také měly číst."

A proč zrovna angličtiny? Znám celou řadu dětí, které by bavilo zdokonalovat se v matematice nebo přírodních vědách.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Větší smysl má třeba počítat jablka

I kdyby se dítě nějak pomátlo nebo vsadilo a zvolilo si maturitu z matematiky, má na přípravu ještě nejméně osm měsíců čas.

Okomentovat